Gūlijām Raiņa un Lielajā ielā ir dubultā aizsardzība pret atkritumiem 4

Pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» ziņo, ka Raiņa ielā pašlaik ir uzstādītas gūlijas, kurām ir dubultrestes un dubultā aizsardzība pret atkritumiem.

Jūlijā pēc lielām lietusgāzēm iekšējās restes noņemtas, novēroja zz.lv. «Pilsētsaimniecības» speciāliste Žanna Barkovska skaidro, ka tas bija nepieciešams, lai mehanizēti iespējami ātrākā laikā varētu gūlijas un pievadus izskalot. Restes tiks novietotas atpakaļ. 

«Mūsu klimatiskajos apstākļos vasaras un rudens sezonā papildu slodzi rada koku lapas un neapzinīgi sētnieki, kas atkritumus ieslauka lietus ūdens uztvērējos, to nosprostojot,» darbu nepieciešamību pamato Ž.Barkovska.

Līdzīga sistēma būs arī Lielajā ielā. «Šāda tipa uztvērējiem paredzēta dubultā aizsardzība pret atkritumiem, lai nepiesārņotu lietus ūdens kanalizācijas tīklus, kā arī tām ir izdevīga novietošana ceļmalā, lai netraucētu satiksmi,» skaidro speciāliste.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Igors

Gūlija ir krievu nosaukums atšifrējās kā gorodskaja ļivņovaja kanaļizacija kapēc nevar laitot ulmaņlaiku nosaukumu rīdziņa?

pirms 8 gadiem, 2013.08.08 10:37

Juris

Vai arī patiešām latviski pareizi: lietus ūdens uztvērējaka :)

pirms 8 gadiem, 2013.08.08 12:35

Akas sifinona noslēgtapiņa

:) Kāda starpība! Tāpat, domāju, 85 % cilvēku nav ne jausmas, kas ir gūlija, kas aka, kas aka ar peldošo vēku, kas aka ar pārkritumu ar sifonu ārpus akas vai akā... :) Vienalga lielākai daļai gūlija būs metāla reste, kuras fenderē un akas vāks būs čuguna gabals, kurus arī fenderē, pie tam, tie braucot ar auto grab...
A gūlijas nosaukums - viedokļi dažādi... :) Gūlija, rīdziņa, lietus ūdens uztvērējs, lietus ūdens uztvērējs - gūlija...

pirms 8 gadiem, 2013.08.08 13:08

vardsnevards

Pilseta loti maz atkritumu tvertnes!~!

pirms 8 gadiem, 2013.08.08 14:49

Jelgava