Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Hidrologi ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs prognozē aprīļa sākumā

Straujāka sniega kušana un ūdens līmeņa paaugstināšanās upēs gaidāma aprīļa sākumā, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra hidrologi.

Ledus uzlūšanas sākums Kurzemes un Zemgales upēs gaidāms aprīļa pirmās dekādes pirmajā pusē, Daugavā, mazajās Latgales upēs, kā arī straujākajos Vidzemes upju posmos aprīļa pirmās dekādes otrajā pusē, bet Latvijas ziemeļaustrumu daļas upēs - aprīļa otrajā dekādē.Patlaban Latvijas upes vietām klāj pat pusmetru bieza ledus kārta, un upēs turpinās lēna ūdens līmeņa pazemināšanās ar nelielām ūdens līmeņa svārstībām atsevišķos upju posmos.Upes pārsvarā klāj ledus sega, ledus sega ar lāsmeņiem vai torosiem, vietām zem ledus vižņi. Rēzeknē pie Griškāniem un Lielupē pie Kalnciema ledus segā parādījušās plaisas.Ledus biezums Daugavas augštecē ir no 38 līdz 45 centimetriem, Daugavā no Piedrujas līdz Jēkabpilij ledus sega ir 41 līdz 53 centimetru biezumā, Pļaviņu ūdenskrātuvē pie Zeļķiem - 52 centimetru, bet Pļaviņās - 53 centimetru biezumā. Rēzeknē pie Griškāniem ledus sega ir 49 centimetri, Ogrē pie Lielpēčiem - 42 centimetri, Gaujā pie Valmieras - 51 centimetrs, pie Carnikavas - 43 centimetri, Lielupē no Mežotnes līdz Kalnciemam - no 26 līdz 41 centimetram.Hidrologi prognozē, ka tuvākajās dienās upju notece pārsvarā turpinās samazināties. Neaizsalušos upju posmos turpināsies vižņu iešana, atsevišķos upju posmos iespējamas nelielas ūdens līmeņa svārstības.

Pievieno komentāru

Jelgava