Iesniedz projektus, lai izveidotu suņu pastaigu laukumu un labiekārtotu skeitparku 1

Jelgavnieki par projektu konkursu «LMT Jelgavai» izrādījuši milzīgu interesi un konkursam pavisam iesniegti 23 projekti, no kuriem žūrija 20 darbus izvirzījusi otrajai kārtai un nodevusi iedzīvotāju izvērtēšanai. Konkursā varēja piedalīties ikviens Jelgavas pilsētas iedzīvotājs, iedzīvotāju grupa, nevalstiska organizācija vai juridiska persona, kuru deklarētā vai juridiskā adrese ir Jelgavā.

Projektos atspoguļotās tēmas ir visdažādākās – sākot no bērnu rotaļu laukumu ierīkošanas, pludmales volejbola laukuma izveidošanas, āra trenažieru ierīkošanas, velonovietņu uzstādīšanas un beidzot ar Jelgavas skeitparka uzlabošanu, suņu pastaigas parka izveidi un Jelgavas pilsētas dziesmas videoklipa izstrādi. Iesniegtie projekti parāda tēmas un jomas, kuras iedzīvotājiem un reizē projekta pieteicējiem šķiet visnozīmīgākās. Plaši pārstāvēti ir vides uzlabošanas projekti. Domājot par mūsu nākotni – bērniem, ir iesniegti vairāki bērnu rotaļu laukuma izveides projekti, skaidro konkursa rīkotāji.

Arī veselīga un aktīva dzīvesveida popularizēšanas projekti ir jelgavnieku vēlmju augšgalā. Plānota nometnes «Lediņi» vides labiekārtošana, izveidojot pludmales volejbola laukumu. Tāpat iecerēts bērnu un jauniešu centra nometnes teritorijas teritorijā uzstādīt āra trenažierus. Jelgavnieki nopietni apsver arī organizēt divriteņu nakts orientēšanos. Pieteikti arī vairāki mākslas un kultūras projekti. Pieteikts projekts par Jelgavas pilsētas dziesmas videoklipa izstrādi. Tāpat jelgavnieki vēlētos izveidot estētisku un funkcionālu Vasaras Mākslas galeriju vienā no Jelgavas pilsētas vēsturiskajiem iekšpagalmiem. Padomā arī projekts «Košākai Jelgavai» ar uzdevumu radīt aktuālu tagadnes redzējumu sabiedriskajā telpā. Vēl plānots izveidot Jelgavas pils pļavas teritorijā īslaicīgu instalāciju, kas uzsvērtu Jelgavas pili un radītu vēlmi uzturēties pļavā, izmantojot to īslaicīgai atpūtai. Mākslas jomā sevi pieteicis arī LLU Sabiedrisko attiecību un karjeras centrs, kurš atgādina, ka universitāte ir viena no senākajām un tradīcijām bagātākajām augstākās izglītības iestādēm. Lai turpinātu tradīcijas, projekta pieteicēji vēlas tilta autobusa pieturās vizuālā noformējumā iedzīvināt saukli «Jelgavas pils – Studentu galvaspilsētas centrs». Pieteikto projektu kategorijas papildina arī sekojošais digitālais projekts - izveidot «pilsētas kodu» - digitālu rīku, kas būtu noderīgs palīgs pilsētnieku ikdienas gaitās un navigators pilsētas viesiem. Jelgavnieki izrāda rūpes par Jelgavas sabiedrisko dzīvi, jo pieteikts projekts ģimeņu čempionāts «Prasmīgās rokas», kurā tiktu aicinātas piedalīties ģimenes, lai izmēģinātu spēkus dažādu praktisku uzdevumu veikšanā.Jelgavnieki izrādījušies lielākie dzīvniekmīļi, jo pieteikts projekts - suņu pastaigas parks «Dod ķepu». Pieteikti ir arī jauni un nedzirdēti projekti, kā, piemēram, «Velojauda», kur plānots, izmantojot elektromotorus un velosipēdus kā griešanas spēku, ražot elektroenerģiju. Tāpat kas jauns ir iesniegtais Labdarības veikala izveidošanas projekts.

No iesniegtajiem 23 projektiem, žūrija, kuras sastāvā bija LMT pārstāvji un Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvji, atlasīja 20 projektus, kas tika izvirzīti otrajai kārtai un nodoti iedzīvotāju izvērtēšanai.

Visu žūrijas izvirzīto projektu apraksti būs atrodami pašvaldības interneta mājas lapā. Iedzīvotāji balsojumā noteiks to, kuri projekti, skaitā līdz pieci, saņems finansiālo atbalstu. Katrs projekta pieteicējs var pretendēt uz 500-2000 latu lielu finansējumu.

Iedzīvotāju balsojums ilgst no 20. līdz 24.maijam. Rezultātu apkopošana ilgs līdz 28.maijam. Savukārt rezultātu paziņošana būs 30.maijā.

Projekta realizācijas laiks – līdz 31.decembrim.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Gunta

Birzes un Neretas ielas apkaimē ir ļoti daudz suņu (Depo mikrorajons) un tāpēc būtu vēlams izveidot suņu pastaigas laukumu. Brīva pļava ir starp Neretas, Prohorova ielām un dzelzceļa palīgceļu. Man ir ierosinājums tur izveidot suņu pastaigas laukumu.

pirms 7 gadiem, 2013.05.19 11:28

Jelgava