Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Iestāžu vilcināšanās dēļ JAP sodu nesaņem (papildināts ar policijas komentāru) 15

Valsts darba inspekcija (VDI), vairāk nekā pusgadu vērtējot iespējamos darba likumdošanas pārkāpumus Jelgavas Autobusu parkā (JAP), paziņojusi, ka administratīvā lieta ir izbeigta, jo laikus nav saņemta atbilde no Valsts policijas par atteikšanos sākt kriminālprocesu, šodien raksta laikraksts  «Zemgales Ziņas».

Jāatgādina, ka pērnā gada 22. novembrī un 5. decembrī VDI saņemti divu personu iesniegumi par iespējamiem pārkāpumiem JAP, kas no šoferiem pirms sēšanās pie autobusu stūres pieprasa iemaksāt 250 latu tā dēvēto drošības maksu.

VDI amatpersona, izvērtējot iesniegumā minētos faktus, 19.decembrī iesniegumus pārsūtīja Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldei ar lūgumu izvērtēt iespējamos kriminālpārkāpumus, lietas virzību skaidro A.Vincevs. 2013.gada 4.janvārī iesniegums tika pārsūtīts Zemgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojam, kas 22.janvārī ir pieņēmis lēmumu par atteikšanos sākt kriminālprocesu. Lai noskaidrotu lietas virzību, VDI 19.martā nosūtīja lūgumu informēt par lietas gaitu un 2.aprīlī saņēma atbildi, ka kriminālprocesa sākšana ir atteikta.

Ņemot vērā, ka no lēmuma par atteikšanos sākt kriminālprocesu bija pagājis vairāk nekā mēnesis un ir nokavēts lietvedības sākšanas termiņš, JAP paziņots par lietvedības izbeigšanu par 2012.gadā saņemtajiem iesniegumiem.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde, komentējot JAP lietu, informē – «materiālu izskatīšana un paziņošana ieinteresētām personām notika Latvijas Republikā pastāvošās likumdošanas noteiktajā kārtībā».

Plašāk lasiet šodien laikrakstā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Lokaly

Nekas nav bijis. Protams, ka tur JAP viss ir tīrs. Tiešām citādāk i' būt nevarēja. :@
Šoferīši nepadodieties!

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 09:40

LOL

Prokuratūrai jāveic pārbaude un jāraksta iesniegums uzsākt disciplinārlietu pret VP darbinieku, kas veica šo resorisko pārbaudi un pieņēma lēmumu par atteikšanos uzsākt kriminālprocesu, bet neizpildīja attiecīgas Kriminālprocesa likuma u.c. normatīvo aktu prasības. Proti, ja veicot resorisko pārbaudi secina, ka noziedzīga nodarījuma nav, bet ir saskatāms administratīvais pārkāpums, tad pieņemtais lēmums un savāktos materiālus jāpārsūta noteiktajā termiņā attiecīgai iestādei (šajā gadījumā - Darba inspekcijai) jautājuma izlemšanai par administratīvo pārkāpumu. No raksta izriet, ka šī prasība nav izpildīta, kā rezultātā kāds paliek nesodīts! Un tas ir rupjš pārkāpums, par kuru jāatbild ne tikai konkrētam VP darbiniekam, bet arī tiešam priekšniekam!....... Šaubos tik, ka prokuratūra tagad pēc savas iniciatīvas un balstoties tikai uz presē minētām ziņām, kaut ko te pārbaudīs......

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 10:06

to LOL

..... un ja arī pārbaudīs pēc savas iniciatīvas un presē minētām ziņām, vārna vārnai acīs neknābs....

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 10:19

Aina

Es arī varu apliecināt,ka Jelgavas policija un īpaši kriminālpolicija strādā ļoti slikti. Vai nu viņi ir ļoti slikti sagatavoti vai ļoti pavirši un bezatbildīgi strādā, bet tādiem cilvēkiem policijā nevajadzētu strādāt un nevajadzētu veltīgi izškiest naudu, kas uzvelk formu un truli atsēž savu darba dienu. Policijas neizdarības atsaucās uz tiesas spriedumiem un rezultātā visi iztēŗētie resursi ir velti un cilvēki piedzīvo vilšanos visā tiesiskuma sistēmā.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 10:26

Kraņa

Es arī neuzticos valsts policijai, pašvaldības policija tas ir - spēks, dedukcija un intelekts.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 11:53

KP

KP var braukāt ar dienesta auto un darīt ko grib nepiesprādzēties, vest sievas no darba uz darbu domā ka apkārtējie ir ir akli un stulbi!
Un kad krustojumā no auto pajautā vai Jums gadienā nav jāpiesprādzējas paskatās virsū ,kā nu baisākie bandīti !
Nerunājot vairāk tur tikai vajadzētu bildēt un sūtīt priekšniecībai, lai džeki strādā nevis gurķojās.
Un kā ar to blondīni kura ar VP auto HU 2556 pārkāpj noteikumus.
1) Pasāžas stāvvietā noignorēt labās rokas likumu un nepalaist automašīnu, kas tuvojās no labās puses;
2) pie izbraukšanas no stāvvietas noignorēt STOP zīmi;
3) nogriezties uz Katoļu ielu no labās joslas (no vienvirziena ceļa);
4) droši braukt pa Lielo ielu ar 60 km/h (kur remonta laikā uzlikta ceļa zīme 30 km/h);
5) un veiksmīgi ieskrieties uz Lielupes tilta līdz 75 km/h.

Tomēr respekts lielāks ir no JPP darbiniekiem, pieklājīgi sabiedriski . nevis sapūš sejas un prasa ko tu no manis gribi!

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 12:41

Resnais

Latvijā tikai katram trešajam ir jāievēro noteikumi. Pie augstākminētā varu piebilst, ja tu piedāvāsi kukuli CP darbiniekam, tevi arestēs, bet ja CP darbinieks pieprasīs tev pateicību, tad izrādīsies, ka viņš nav ieinteresētā persona, visu kategoriski noliegs un būs pilnīgi nevainīgs.

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 08:46

blondīne

laikam 24 h diennaktī pilda dienesta pienākumus un regulāri ignorē CSN, lai pirmā būtu visur klāt un novērstu citus pārkāpumus......

pirms 7 gadiem, 2013.07.17 10:56

Fakts

Žurnālistu afēra izgāzusies. Tā ir, kad neiepazīstās ar lietas apstākļiem, bet ātri nopublicē sensacionālu rakstiņu. Avīzei tā lasītājus neiegūt.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 16:33

Advis

Šoferiem, kas ir cietēji šajā lietā, paliek cietēji! :(
Cīnies kā pret sienu un gadu gadiem tā ir. Velkam paralēles - viens otrs uz sniega moča ar slotas kātu braukā pa mežu riņķī. :D
Jelgavas poliči rullē!

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 18:35

zhulik

Izskatās ka Jelgavā ir menti nevis policisti. Vajadzēs piefiksēt un atrādīt viņu izdarības.

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 18:28

Advis

sākam mentu medības! skatam, kur un kā šamejie pārkāpj noteikumus, piefiksējam un youtube publicējam! :))

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 18:31

s

...ja bērnībā visi sita, smilšukastē ņēma nost spainīti,tad 80% gadījumu cilvēks ir tendēts strādāt militārā vai pusmilitārā struktūrā...tā ir vienīgā iespēja kā nomākt savus kompleksus un bērnības traumas...

pirms 7 gadiem, 2013.07.16 20:15

Jelgava