Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inovācijas dienā ar pedagogiem runās par latvietību un latvisko pašapziņu 4

Otrdien, 29.oktobrī pulksten 10 Zemgales Reģiona kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) norisināsies Inovācijas diena pedagogiem «Manai Latvijai 95». Tuvojoties Latvijas republikas proklamēšanas gadadienai, uzmanības centrā  latvietība, latviskā pašapziņa un piederības izjūta savai tautai. 

«Pedagogi ir atslēga uz mūsu tautas nākotni un labklājību, jo tieši viņi ik dienu sniedz savu ieguldījumu latviešu tautas jaunās paaudzes veidošanā, viņu pašapziņas celšanā. Tikai tauta, kas apzinās savu pašvērtību, spēj veidot attīstītu un veiksmīgu valsti,» uzskata ZRKAC Vispārējās un profesionālās izglītības atbalsta nodaļas vadītāja Sanita Šabanska.

Pasākums norisināsies divās daļās. Pirmajā daļā ar lekciju «Latvietība, kā jūtas tava pašapziņa?» uzstāsies Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūta vadošā pētniece, socioloģijas doktore Dagmāra Beitnere-Le Galla.

Otrajā daļā klātesošajiem būs iespēja līdzdarboties vienā no četrām darbnīcām, kas katra būs veltīta kādai tēmai par latviešu tautas identitāti un vēsturisko mantojumu. Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ojārs Spārītis vadīs lekciju ar ekskursiju par kultūrvides mantojumu Jelgavā. Folkloras skolotāja, folkloras grupas «Iļģi» mākslinieciskā vadītāja Ilga Reizniece pedagogiem stāstīs par latviešu dzīvesziņu folklorā. Vēsturnieks, pedagogs un arheologs Andris Tomašūns runās par notikumiem Jelgavā pirms 25 gadiem, kad tika dibināta Latvijas Tautas fronte. Savukārt vizuālās mākslas skolotāja, pedagoģijas maģistre Ilvija Dambrauska vadīs sveču liešanas un apgleznošanas darbnīcu «Izlej sveci Latvijai!», informē ZRKAC sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Kļava.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Да!

Латышскость - самая инновативная инновация. Причём, каждый год на протяжении 20 с лишним лет. Дебилы...

pirms 6 gadiem, 2013.10.28 21:23

net!

un par ko mēs klausījāmies vairāk kā 50 gadus?Leņiņu un Staļinu!

pirms 6 gadiem, 2013.10.29 23:04

Serzh

И вся инновация за 20 лет заключалась в ом, что разграбили и разрушили все заводы, фабрики и колхозы и отправились работать рабами в западные страны. А теперь вся инновация - свечку собирают. Позор. Лучше бы завод построили - мозгов не хватает.

pirms 6 gadiem, 2013.10.29 23:38

Jelgava