Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Īstenojot projektu, uzstādīs velonovietnes; tūrisma sezonu sāks ar veloekskursijām

Jau tradicionāli maija sākumā ar dažādām tematiskām aktivitātēm Jelgavā, Jelgavas novadā un Ozolnieku novadā tiek atzīmēta vasaras tūrisma sezonas sākšanās. Jaunajā sezonā galvenokārt tiks akcentētas aktīvās atpūtas iespējas reģionā, kas arī tiks ieskicētas tūrisma sezonas atklāšanas pasākumā 3.maijā. Interesenti varēs doties veloekskursijās, izmēģināt elektrovelosipēdus, nogaršot vietējo uzņēmēju ražotos produktus, kā arī pārbaudīt savas zināšanas un veiksmi, griežot laimes ratu.

Prezentējot projektu «Velomaršrutu tīkla attīstība un uzlabošana Centrālbaltijas teritorijā», šonedēļ Jelgavā prezentētas gan brošūras, gan karte ar labākajiem tūristu velomaršrutiem Zemgalē. Piemēram, Jelgavas pusē tūristi aicināti doties maršrutā Jelgava – Ozolnieki vai Jelgava – Zaļenieki – Tērvete – Glūda – Jelgava.

Paredzēts, ka tiks apzināti vēl desmit tūristiem interesanti maršruti. 

Jelgavas reģionālā Tūrisma centra (JRTC) vadītājas vietniece Liene Rulle skaidro, ka, ieviešot projektu, Jelgavas apkārtnē tiks izvietotas 15 velonovietnes – septiņas pilsētā, piecas – Jelgavas novadā, trīs – Ozolnieku novadā. Tāpat vairākos tūristiem interesantākos maršrutos tiks izvietotas zīmes un shēmas ar informāciju par apskates objektiem.

Jāpiebilst, ka projekta īstenotāji 15. un 16.jūnijā rīko velobraucienu Jelgava – Dobele – Tērvete – Jelgava ar nakšņošanu Tērvetē. Informācija par pasākumu tiks sniegta vēlāk.

«Zaļā gaisma» velotūrisma sezonai 3.maijā tiks dota pulksten 15, kad tiks organizētas trīs bezmaksas veloekskursijas pa Jelgavas pilsētu. Ja sava velosipēda nav, bet vēlme doties izbraucienā ir, pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa velosipēdus būs iespējams iznomāt. Tāpat pie torņa būs iespēja izmēģināt braucienus ar elektrovelosipēdu.

Savukārt pulksten 17 torņa izstāžu zālē tiks atklāta izstāde «Jāņa Čakstes bulvāris laika ritējumā». Izstādē apkopotas fotogrāfijas no 20.gadsimta sākuma līdz pat mūsdienām, attēlojot ievērojamās bulvāra pārmaiņas gadu gaitā. Arī šogad tiks sveikti un diplomus saņems jaunie Jelgavas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada gidi, kas beiguši gidu kursus Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā. Bet pulksten 18 svinīgi tiks ieslēgta strūklaka pie torņa. Visas dienas garumā ikviens interesents katras stundas pirmajās 15 minūtēs griezt laimes ratu, atbildēt uz jautājumu un, pareizi atbildot, saņemt balviņas.

Foto: Agris Samcovs

Pievieno komentāru

Jelgava