Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izstrādās Jelgavas publisko ūdeņu teritorijas tematisko plānojumu 1

Jelgavas dome nolēmusi izstrādāt tematisko plānojumu "Publisko ūdeņu teritoriju izmantošana Jelgavas pilsētas administratīvajās robežās", aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Tematisko plānojumu nolemts izstrādāt, ņemot vērā sabiedrības augošo interesi par ūdens objektu un to krastmalu izmantošanu atpūtai, sportam, zvejai un ūdens transportam. Šis plānojums tiks ņemts vērā arī jaunajā Jelgavas teritorijas plānojumā, kura izstrāde ir jau sākta, un tā 1. redakciju ir plānots izstrādāt līdz 2019. gada 1. novembrim, informēja Jelgavas pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas pārvaldes vadītāja Gunita Osīte.

Tematiskā plānojuma izstrādes mērķis ir izvērtēt Jelgavas publisko ūdeņu, tiem piegulošo teritoriju faktisko izmantošanu, pieejamību un kuģošanas iespējas, kā arī izstrādāt risinājumus turpmākajām ūdens teritoriju un piegulošo krastmalu izmantošanas iespējām.

Atklātās ūdens platības Jelgavā ir 272 hektāri jeb 4,5 procenti no pilsētas teritorijas. Ūdens objektiem Jelgavā piemīt nozīmīgs estētisks un arī ekonomisks potenciāls, kas saistīts ar upju transporta attīstību, tūrisma un rekreācijas pakalpojumu sniegšanu, turklāt Lielupe vēsturiski ir bijis nozīmīgs ūdensceļš arī kravu transportēšanai, pastāstīja pašvaldībā.

Informāciju par tematiskā plānojuma izstrādi interesenti var saņemt Jelgavas domē, kā arī pašvaldības tīmekļa vietnē un Latvijas ģeotelpiskās informācijas portālā.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sandra

Jauka peldētava. Tāda ļoti pietrūka manā bērnībā.

pirms gada, 2018.07.23 16:41

Jelgava