Ja nemaksā par bērnu, nebrauc arī ar auto 3

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atkal cēlusi gaismā priekšlikumu liegt autovadītāja tiesības tiem cilvēkiem, kam ir alimentu parādi, ziņo Db.lv.

«Nemaksātāju skaits pieaug, atgūtā līdzekļu daļa ir niecīga, bet bērniem nepieciešams augt un attīstīties, tādēļ problēma ir jārisina,» Dienai norādīja komisijas vadītāja Aija Barča.Viņa norāda, ka patiesībā daudzus no šiem parādniekiem ekonomiskā lejupslīde nav skārusi - daudzi braucot ar dārgiem auto un dodoties eksotiskos ceļojumos ar jaunām pasijām, bet situāciju valstī izmanto par aizbildinājumu, lai varētu nerūpēties par bērniem no iepriekšējām attiecībām. Savukārt to parādnieku skaits, kuri slēpj savus patiesos ienākumus, esot mērāms vairākos tūkstošos.Cilvēktiesību eksperte Ilze Brands-Kehre par šādu risinājumu smejas: «Tā ir radoša pieeja problēmai!» un paskaidro, ka sankcijai ir jābūt saistītai ar pārkāpumu. «Pārvietošanās tiesības cilvēkam var ierobežot, ja viņš ir pieļāvis satiksmes noteikumu pārkāpumu, bet uzturlīdzekļu nemaksāšana un automašīnas vadīšana ir savstarpēji nesaistītas.» Demokrātiskā valstī šī priekšlikuma īstenošana nav pieļaujama, tas liecinātu par totalitārisma iezīmēm valsts pārvaldē, norāda I. Brands-Kehre.A.Barča uz juristes argumentu reaģē emocionāli: «Ir jāsaprot, ka otrā pusē ir bērns, kuram arī ir cilvēktiesības! Te ir jāievēro samērība.»

Pievieno komentāru

Komentāri 3

BERTOLDS

SITADAS BRANDS KEHRES ARI JAU C TO GAISU. MUSU VIRIESI NAV TA VARDA CIENIGI. PLEKAS UN GLEVULI. NEKADAS ATBILDIBAS KA JAUZTUR SAVI BERNI. PILNIGI PIEKRITUMB. ES VALSTS VIETA TOS SIMTS LATUS MAKSATU TIEM BERNIEM KAM TETUKI VAI ARI MAMMITES ATSAKAS UZTURET VINUS. UN LIKT STRADAT PAR TIEM SIMTS LATIEM. JA JAU VINI NESTRADA TAD KAUT KA TACU IZTIEK, NEESMU NEVIENU MIRUSU PA GRAVMALU REDZEJIS. TA IR TADA AIZBILDINASANAS. PAREIZI KA VALSTS NEDARA NEKO. UN ARI TAS IESTADES KAM AR TO IR JANODARBOJAS TIK SEZ SAVOS KABINETOS UN RAKSTA PAPIRUS. LAI PACEL PAKALAS UN UZMEKLE TOS TETUKUS. ES KONFISCETU TAS MASINAS UN SAMAKSATU BERNIEM PAR TO NAUDU UZTURLIDZEKLUS.

pirms 11 gadiem, 2010.07.11 13:21

mb

man no iepriekšējās laulības ir dēls un meita ! darba nav ! bet es strādāju jebkādus gadījuma darbus, kaut naktīs grāvjus roku bet apsolītos 140 ls es maksāju un maksāšu ik mēnesi ! nekad nepieļaušu ka MANI bērni badā mirtu !

pirms 11 gadiem, 2010.07.09 15:12

valija

bezzobaina valsts, ja tas notiktu piemeram Vacija, tevs jau sen sedetu cietuma, stradatu un maksatu uzturlidzeklus bernam

pirms 11 gadiem, 2010.07.09 14:17

Jelgava