Jāņos šašliks izkonkurējis cepamdesas 3

Šogad Jāņu laikā visa veida šašliku pārdošanas apjomi auguši par 189 procentiem, savukārt cepamdesiņu pārdošana – par 73 procentiem, salīdzinot ar maija trešo nedēļu. Par to liecina «Maxima Latvija» sniegtā informācija, ziņo Db.lv.

Cilvēki Jāņus svinējuši ar tradicionālajiem cienastiem – sieru, desiņām, šasliku, alu, kvasu apmēram tādos pat apmēros kā pērn. Iespējams, ka citkārt mēs būtu gaidījuši lielākus pirkumus, taču krīzes apstākļos tirgotājiem jāpriecājas kaut vai par to, ka nav sliktāk nekā pērn, tā kompānijas preses sekretārs Ivars Andiņš.Jāņos audzis arī sieru pārdošanas apgrozījums - par 28.9 procentiem, salīdzinot ar līdzīgu nedēļu maija nogalē. Pēc sieru realizācijas izpētes, uzņēmums secinājis, ka Jāņu siera apgrozījums no visiem sieriem 2008.gadā bija 33.6 procenti, 2009.gadā tas nokritās līdz 27,7 procentiem, bet 2010.gadā līdz 25,2 procentiem. Tātad kopumā sieru uz Jāņiem pērk jūtami vairāk nekā parasti, taču pircējiem vairs nav tik svarīgi, lai tie būtu specifiskie Jāņu sieri, norāda I.Andiņš. Alus apgrozījums Jāņu nedēļā palielinājies par 169 procentiem jeb 2,7 reizes, bet kvasu apgrozījums palielinājies par 39.7 procentiem.«Rimi Latvia» Mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Eniņa skaidroja, ka šogad kopumā aizvadītie Jāņi svinēti bagātīgi, galdā liekot šiem svētkiem tradicionālus produktus. «Reti kurš Jāņa bērns līgojis bez šašlika, kas šogad pārsvarā gatavots pašu spēkiem - vairāk kā gatavie šašliki pirkta svaigā gaļa (cūkgaļas karbonāde un šķiņķis, cāļa stilbi un filejas), kā arī marinēšanai nepieciešamās sastāvdaļas: citroni, sīpoli, etiķis, kefīrs un garšvielas. Savukārt no jau gatavā šašlika vispieprasītākie bijuši Rimi hipermārketu kulinārijā gatavotie,» tā Z.Eniņa. Svētku pirkumu topā ir arī dārzeņi - visvairāk pirkti tomāti, gurķi, jaunie kartupeļi un burkāni. Lielos daudzumos pirkti arī augļi, populārākie no tiem - banāni, arbūzi, ķirši, nektarīni, persiki un zemenes. No saldajiem našķiem visvairāk pirktas konfektes Gotiņa un pieprasītas bija arī Rimi hipermārketu maiznīcā ceptās bulciņas un smalkmaizītes.No alkoholiskajiem dzērieniem vislielāko interesi piesaistījis dažādu zīmolu alus: «Aldara», «Cēsu», «Tērvetes», «Bauskas», «Lāčplēša» un «Užavas». Savukārt mo saimniecības precēm Rimi veikalos visvairāk pirkts tualetes papīrs, virtuves dvieļi un pretodu līdzekļi, savukārt nepārtikas preču topā joprojām atrodas dekoderi, ogles un vienreiz lietojamie trauki.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ķirsis

Man prieks ,ka cilvēki ir ēduši vairāk gaļu un nevis tās ko sauc par desām!!!!!Papētiet ,cik daudz šīs desas satur aizliegtos E! kuri izraisa dažādas alerģijas un vēzi!!!!!!Kauns tiem kuri apzināti ,ražojot desu produkciju pievieno šos aizliegtos E,viss tiek darīts lai cilvēki vairāk slimotu.

pirms 11 gadiem, 2010.06.29 09:38

kakaaa

njaa...arii nopirku galjask luci tirguu un iveidoju dazhaada veida saslikus...

pirms 11 gadiem, 2010.06.28 20:46

Šašlikotājs

Nu, nu... :)
Šašliku gatavoju sev un draugiem TIKAI pats... Un gaļu pērku TIKAI tirgū pie zināmiem cilvēciņiem... ;) Un, visi tikai slavē un prasa vēl!!! :)

pirms 11 gadiem, 2010.06.28 20:12

Jelgava