Jaunais izglītības ministrs: 14 gadi skolas solā – par ilgu 2

Jaunais izglītības un zinātnes ministrs Rolands Broks (ZZS) atšķirībā no iepriekšējās ministres Tatjanas Koķes viennozīmīgu atbalstu izglītības reformai, kas paredz skolas gaitu sākšanu no sešiem gadiem, nesola.

Intervijā laikrakstam "Diena" viņš no vienas puses saka: “Pirmkārt, apskatīsimies, cik tad mums tā vidējā izglītība ir gara. Nav taču 12 gadi, ir 14 gadi [ieskaitot piecu un sešgadīgo apmācību — red.]. 14 gadi manā izpratnē ir par daudz.” No otras – viņš arī atzīmē: “Tas, ko arī pamatoti saka vecāki — labi, tagad sešgadnieks ies 1.klasē, viņu aizvedīs deviņos un pulksten divpadsmitos viņam stundas beigsies. Kur viņš paliek? Vai visās skolās ir pagarinātās grupas? Vai visās skolās viņam ir gulēšanas iespējas? Tie ir jautājumi, kas jārisina kopā ar pašvaldībām. (..) Kamēr nav pārliecības, ka vecāki netiks nevajadzīgi apgrūtināti, tikai tāpēc, lai [bērni skolas gaitas] sāktu no sešu gadu vecuma, es domāju, ka tā reforma ir drusku pāragra.”Diena jau ziņojusi, ka patlaban reforma ir apturēta, bet tā vietā patlaban vairākās skolās notiek pilotprojekti, kuru laikā sešgadnieki daļēji apgūst jau 1.klases mācību vielu. Skolu pirmās atsauksmes bijušas pozitīvas.    Plašāku interviju ar jauno ministru gan par finansējumu izglītībai, gan par to, kā un vai būtu jāreformē augstskolas, lasiet laikraksta Diena otrdienas numurā. “Katrā ziņā mans personīgais viedoklis ir tāds, ka nevajadzētu samazināt budžeta vietu skaitu. Pie jebkuras iespējas, manuprāt, tas jāpalielina,” norāda R.Broks.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

babuļa

Jāiet uz skolu 6 gadu vecumā, bet jābeidz 16 (11 klases). Tālāk 3 līdz 5 gadi intensīva specialitātes apgūve ar praksem. To jau sen pierādīja iepriekšējas paaudzes. Mūsdienas mācību tehnoloģijas skolās ļauj paātrināt izglītības tempu un lielākoties skolotāji tam gatavi, tikai atalgojuma sistēma to nemotive. Reāli no 10 skolas mēnešiem mācās tikai 8,5-9. Nav noslēpums, ka arī augstskolās nodarbību saraksti un studentu mācību slodzes ļauj paralēli strādāt un sliņkot arī.

pirms 10 gadiem, 2010.11.10 11:48

Ome, mamma

6 gados uz skolu bērniem, īpaši puikām, ir par agru. Ja kāds grib ātrāk bērnu laist skolā agrāk, nav taču aizliegts, bet tādēļ nevajag spīdzināt visus bērnus.

pirms 10 gadiem, 2010.11.09 12:18

Jelgava