Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunajā gadā ledus skola beidzot sola līgumus 19

Drošības aprīkojuma trūkums, līguma neesamība un pat nelegāli ņemta samaksa par nodarbībām – šādus pārkāpumus kāda Jelgavas 3. sākumskolas pirmklasnieka mamma saskata Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) darbā. Tās direktors nekārtības noliedz, nākamā gada sākumā solot sakārtot arī juridiskās formalitātes ar audzēkņu vecākiem.

«Dēls mācās 1.d klasē un divreiz nedēļā apmeklē slidotapmācības nodarbības. Jau ilgāku laiku prasām līgumu, jo nav skaidrs, uz kāda pamata maksājam 20 latu. Pilsētā interešu izglītība ir bez maksas, bet mums jāmaksā. Kas būs atbildīgs, ja atgadīsies kāda nelaime, jo nav līguma?» neapmierinātību «Ziņām» pauž kāda mamma, vēloties palikt anonīma. Viņa skolai pārmet arī, ka bērniem nav droša aprīkojuma nodarbībām, arī par slidu asināšanu, kas izmaksā pusotru latu, čeks netiek izsniegts.

JLSS direktors Andris Lukss skaidro, ka skolā tiek realizētas profesionālās ievirzes sporta un interešu izglītības sporta programmas. «Jelgavas 3. sākumskolā katru gadu tiek komplektēta viena 1. klase – sporta klase, kurā vecāki jaunajam mācību gadam piesaka savu bērnu vienā no diviem sporta veidiem – hokejā vai daiļslidošanā. Šajā klasē uzņemtie sāk nodarbības slidotapmācībā septembra trešajā nedēļā. Nodarbības uz ledus notiek divas reizes nedēļā. Sporta klasē uzņemtie bērni ir iekļauti profesionālās ievirzes sporta izglītības programmā, un vecāki par to maksā 20 latu mēnesī,» informē A.Lukss.

Sākumskolā pašlaik ir nokomplektētas trīs sporta klases, taču tiek realizēta arī interešu izglītības sporta programma. Tajā iesaistīti 24 pirmsskolas vecuma bērni, kuriem nodarbības ir vienreiz nedēļā, un vecāki par to nemaksā. Interešu izglītības slidotapmācības programmā iekļauta arī 4. sākumskola, 2. pamatskola, 4., 5.,  6. un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskola. Arī šo skolu skolēnu vecāki par slidotapmācības nodarbībām nemaksā.

JLSS direktors atzīst, ka līguma paraugs tiek izstrādāts ilgāku laiku, taču joprojām tajā nepieciešami labojumi, kas, piemēram, nosaka mācību iestādes un vecāku pienākumus un tiesības. «Līgumu jautājums nav sakārtots daudzās sporta skolās. Pašvaldības uzskats gan ir, ka tādam jābūt, tāpēc pašlaik juristi izstrādā dokumentu. Ceru, ka janvārī līgumus ar vecākiem varēsim noslēgt,» skaidro direktors.

Viņš noliedz, ka skolas nenodrošinātu slidotapmācības audzēkņiem aprīkojumu – mazākajiem vajadzīgas vien slidas, ķivere, ceļu un elkoņu sargi. «Bruņas, par kurām uztraukušās dažas mammas, nepieciešamas vecākiem zēniem, kas apgūst hokeja iemaņas,» skaidro direktors.

Viņš arī informē, ka par slidu asināšanu nav atbildīgs skolas personāls, lai gan ir iecere, ka nākotnē tiks nodrošināta pusslodze tehniskajam darbiniekam, kas šo uzdevumu varētu veikt.

Par iespējamām nelikumībām, neizsniedzot čeku par pakalpojumu, neuztraucas arī ledus halles direktors Armans Ozollapa: «Es tikai izīrēju telpas, man katru mēnesi maksā, pārējais mani neinteresē.» Jāpiebilst gan, ka Ainars Bērziņš, kas pakalpojumu nodrošina, ir JLSS treneris.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

hewlet

Atrada par ko piekasīties, hokejs nav lētais sports un 20ls mēnesī ir nieks, ja tev ir 2x nedēļā treniņš uz ledus un katra stunda izmaksā ap 150ls ledus īre plus slidas, treneris. Gribi pa lēto ej uz basketbolu vai kādiem citiem sporta veidiem.
Atradusies gudrā mammīte

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 10:39

s

Runa ir par čeku un līgumu.Par treneriem šajā miestā vispār neizteikšos.

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 11:24

kašķis

jūs to savu lolojumu varētu vest uz sab.ledu pie Mītavas tilta un no augšas novērot čekus izsniedz vai nē .

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 16:30

hewlet

Ja gribi čeku tad par asināšanu būs nevi 1,5ls bet gan 4ls. Bet redz čeku vismaz dabūsi. Latvijā nav neviens asinātājs kas čekus izsniedz

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 11:39

Mantrausis

Ļoti savdabīga māte: nav droši, bet maksā Ls 20 un turpina bērnu vest uz nodarbībām... Pie tam nav skaidrs, cik ilgi tas notiek un vai ir mēģināts jautājumus risināt ar pašiem organizatoriem. Par atbildīgajiem, ko it kā nosaka līgums... Te izskatās pēc iespējamās peļņas uz "notikumu" rēķina... Sak – atgadīsies, iekasēsim...

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 13:07

Par čekiem.

Ar tiem čekiem ir tā. Ir cilvēku kategorija, kuri uzreiz prasa "vai nevar lētāk, bez čeka". Bet ja ir kāda problēma ar preci vai pakalpojumu, tad pirmais, ko bāž acīs ir "es te pie jums biju, bet jūs man pat čeku neiedevāt". Tāda lūk mums tauta. Kad slidu asināšana maksās 4Ls ar Čeku (un tā tam būs būt, jo +PVN, IeIeN un VOAI sastāda apm. 70%), tad atkal kliegs, ka dārgi.

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 13:17

ALISE

un kur Domes auditori skatās? caur pirkstiem??

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 13:45

anna

Mans dēls jau gadiem trennējas JLSS, ir visādi gājis, bet nu par to lai par asināšanu prasītu čeku....stulbums. Aizbrauciet kaut vai tepat uz ozo, arī tur nekādu čeku nedod un vispār cik hallēs esmu pabijusi, NEKAD nav dots čeks par tādu lietu, kā asināšana. Ja nepatīk asiniet paši!
Tiešām cilvēku stulbumam nav robežu.
Runājot par treneriem...aizejiet un novadiet vienu nodarbību ja jau esat tādi profiņi!!
Mums piemēram ir super treneris!

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 19:31

mamma

Pirms pieteikt savu bērnu hokeja klasē,vajadzēja tomer noskaidrot visas formalitātes...Hokejs tiešām nav nekāds lētais sporta veids..Un sporta skolai nav jānodrošina berni ar ekipējumu,mazajiem viss ir,bet pēc paris gadiņiem vecākiem gan pašiem jarēķinas ar to,ka būs jāpērk ekipējums utt.Un par līgumu...interesanti gan,mums līgums ir...:)

pirms 6 gadiem, 2013.12.27 05:39

Zane

Visa Latvijas hokeja sabiedrība uzjautrinās par JLSS hokeja treneriem...

pirms 6 gadiem, 2013.12.26 19:51

JANIS

Nav ta ka nu dzirdets.

pirms 6 gadiem, 2013.12.27 08:31

Hokejiste

Nav taisnība. Šķiet, ka Tu, Zane tikai uzjautrinies ....

pirms 6 gadiem, 2013.12.28 14:02

diemžēl

Meli, ka mazajiem viss ir. Mans bērns apmeklēja šīs nodarbības,ha.Pirmajā reizē vispār ķiveres uzlika tikai meitenem, pēc tam(nākamā reizē) kaut kādas gan sameklēja, bet ne visām bija aizsargsiets. Stādaties priekšā 5gadnieks kurš nekad nav stāvējis uz slidām,kājas iet uz visām pusēm, slidas vien zib.Par roku,kāju sargiem nemaz nerunāsim, tādus es tur vispār nemaz neredzēju.Parodija nevis slidot mācīšana, kad kungs no ledus halles atbrauca un vecākiem stāstija izklausījas viss būs ok, diemžēl kā vienmēr fakti pierādija pavisam pretējo. Pēc attieksmes arī sapratu ka šis bezmaksas pasākums viņiem ir takā uzspiests, priekš kaut kāda ķeksīša.

pirms 6 gadiem, 2013.12.27 11:47

ance

Nu kur tas redzēts,ka sporta skolai jānodrošina arī ceļu sargi,roku sargi utt.?!Un runājot par 1.d klasi...Atnāk slidot apmēram 20.bērni un 6-7 vecāki...Tad treneri visiem sien šņores slidām,liek ķiveres,treniņš,protams,vienmēr sākas novēloti.Tagad bērnus pavada skolas direktors uz nodarbībām,jo nav,kas brauc līdzi mazajiem slidotājiem...Tas nav absurds?Jāsāk ar vecāku atbildību un pec tam jārok dziļāk...Ja jau gribās,lai bērns ir hokejists vai daiļslidotājs,no savas puses arī kādu ieguldījumu vajag tomēr.

pirms 6 gadiem, 2013.12.27 12:38

atbilde ance

Nu nav jānodrošina, bet ja vajag un nevar apgādāt paši tad nevajag teikt ka tas ir.Nevienu treneri tur neesmu redzejusi sienot slidas,saģērba skolotāja un skolotājas palīgs un mammas kas atbrauca līdz, bet diemžēl arī cilvekiem ir jāstrādā, un gribēdams tu nevari uz turieni tikt ja nav sava transporta,jo tajā autobusā kur brauc bērni vecāki nedrīkst braukt, kaut arī autobuss ir pustukšs.Tas ir sagatavošanas klasītēm ,kā ir speciālā novirziena klasēs nezinu, un nu jau negribu zināt,

pirms 6 gadiem, 2013.12.27 20:35

anna

Uz laukuma bez ķiveres nevienu nelaiž! Mēs ar sākām ar pašiem pamatiem un par cik varēju atļauties, tad braukāju bērnam līdzi,. Jā bija daudzi bērni kuriem vecāki nebija līdz, bet mēs, tās mammas vai tēti, kas tajā brīdī bijām, palīdzējām sasiet pārējiem slidas vai pareiz visu uzlikt un viss bija ok! Nekādu problēmu! Visiem bija gan ķiveres, gan aizsargi un ja kaut kas kādam mazajam nederēja, treneri piemeklēja īsto!
Tagad vienkārši vecāki aiz savas "gudrības" nezin kur piekasīties un kam uztaisīt problēmas!

pirms 6 gadiem, 2013.12.28 09:46

ss

Kam nepatīk - var taču nepiedalīties un nemēģināt bērnu "uztaisīt" par hokejistu. Tapat hokejā paliek tikai bērni, kuriem tas ļoti patīk un vecāki tam var atrast pietiekami laiku. Ar varu un bez ieinteresētības nekas nesanāks.

pirms 6 gadiem, 2013.12.28 11:08

tētis no 1d

Dīvainas vecāku prasības, lai visus skolēnus nodrošina ar inventāru, ledu, treneri, autobusu. Bet ko tad paši vecāki? Neviens no vecākiem nav pieteicies klasi pavadīt uz nodarbībām hallē. Ja gribat, lai no bērna kas sanāk, aicinu katru pašu investēt ekipējumā un izbrīvēt laiku bērna sporta nodarbībām. Starp citu, daiļslidošanas slidas vedam asināt uz Rīgu, protams, arī tur čekus nedod, bet pakalpojums maksā divas reizes dārgāk. Tomēr neviens nekurn. Bērnu attīstībā ir jāinvestē nevis jābļauj, lai pašvaldība visu iedod par brīvu. Neapmierinātajām māmiņām iesaku piemeklēt citu sporta veidu saviem lolojumiem.

pirms 6 gadiem, 2013.12.29 13:04

Jelgava