Jaunievēlētais Valsts prezidents uzskata, ka novadu reforma vēl ne tuvu nav beigusies 5

Jaunievēlētais Valsts prezidents Andris Bērziņš (Zaļo un zemnieku savienība, ZZS) uzskata, ka administratīvi teritoriālā reforma Latvijā vēl ne tuvu nav beigusies. Arī pēc stāšanās amatā viņš sekos līdzi šim jautājumam. Tā Bērziņš sacīja ziņu aģentūrai BNS.

"Uzskatu, ka novadu reforma vēl ne tuvu nav beigusies. Dzīve ar laiku to sakārtos," izmaiņas teritoriālajā iedalījumā prognozēja Bērziņš.Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldību lietu komisijas vadītājs Vitauts Staņa (ZZS) pauda gatavību tikties ar jaunievēlēto prezidentu un uzklausīt arī viņa redzējumu."Ja viņš ko piedāvās, runāsim ar viņu labprāt un mēģināsim atrast kopīgu viedokli," sacīja Staņa.Viņš pastāstīja, ka pašlaik ir iecere vienoties par apriņķu plānu līdz šā gada 31.decembrim, taču, iespējams, šis darbs aizkavēsies līdz ar Saeimas atlaišanu un jaunām vēlēšanām."Slikti, ka Saeimas darbs ir nobremzēts, arī šīs sarunas tagad ir nobremzētas. Arī Saeimas sēdes notiks tikai pēc Valsts prezidenta iniciatīvas, bet vai tas būtu ārkārtas sēdes jautājums, grūti pateikt," norādīja komisijas vadītājs.Jau ziņots, ka pēc ilgām diskusijām 2009.gadā tika panākta vienošanās par Latvijas sadalīšanu 109 novados un deviņās republikas pilsētās. Pašlaik tikai viens novads ir sadalījies, līdz ar to Latvijā darbojas 119 pašvaldības – 110 novadi un deviņas republikas pilsētas.Taču Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz arī apriņķu izveidi. Apriņķī iekļauj teritoriāli vienotas vietējo pašvaldību administratīvās teritorijas. Apriņķī ietilpstošie novadi un republikas pilsētas, kā arī apriņķa administratīvais centrs būs jānosaka Saeimai.Bērziņš Valsts prezidenta zvērestu dos 8.jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

valgudes iedz.

sen bija laiks jelgavas novadu pievienot Jelgavai,lai samazinātu darmojedus policistu,adminis6tratīvo komisiju,par kuras darbību novada mājas lapā nav ne ciku ne grabu,laikam guļ vai spēlē kārtis(zolīti) tandēmā ar policijas šefiem

pirms 9 gadiem, 2011.06.13 17:46

prikols

....Slikti, ka Saeimas darbs ir nobremzēts, arī šīs sarunas tagad ir nobremzētas.
Nu gan labi pateica.Nu taču deputāti neko nedarīja,tikai gaidīja no malas,kad tiks dots kāds rīkojums,ko un kā,lai to pēc tam divas nedēļas apspriestu un tad nolemtu,ka ,jā,tā darīsim un bīdīsim likumus,kas vajadzīgs Lembergam ,Šķēlem vai Šleseram ....

pirms 9 gadiem, 2011.06.13 08:40

ekonomists

Latvijā ir tikai 1,9 miljoni iedzīvotāju, tagad jāsaskaita visus činavniekus un iznāks ka katrais ceturtais kaut ko vada un administrē! Vajag nodibināt vēl apriņkus mazāk būs bezdarbnieku daudzi tiks pie amatiem, naudu algām varbūt Eiropa iedos! Uz priekšu!

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 18:23

Vēl tikai apriņķus vajag, lai vēl kāda institūcija saņemtu algu. Vai tad par maz?Viens no reformas mērķiem bija samazināt birokrātisko aparātu. Kā tas tiek realizēts?

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 16:57

Resnais

Nevis Valsts prezidents, bet deputātu prezidents.

pirms 9 gadiem, 2011.06.12 16:18

Jelgava