Jelgava – aktīvākā pašvaldība projektā «Pieslēdzies, Latvija!»

Otrdien Latvijas Nacionālajā Operā (LNO) notika projekta «Pieslēdzies, Latvija!» apbalvošanas ceremonija, kurā Jelgavas pašvaldībai tika piešķirta nominācija «Atbalsta punkts» par projekta īstenošanas laikā visvairāk apmācītajiem senioriem.

LNO pasniegtas projekta jubilejas balvas, godinot aktīvākos skolotājus, seniorus un pašvaldības, kas pašaizliedzīgi iesaistījušies digitālās plaisas mazināšanā cilvēkiem pēc 50 gadu vecuma, informē Zemgales Reģiona kompetenču attīstības centra (ZRKAC) sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Kļava. 

Pašvaldību balvas saņemšanas ceremonijā pārstāvēja ZRKAC direktore Sarmīte Vīksna. Saņemot balvu viņa uzsvēra, ka Jelgava ļoti lepojas ar savu «sudraba» paaudzi un šī balva ir atzinība visām projektā iesaistītajām pusēm – pašvaldībai, izglītības iestādēm un, protams, senioriem, bez kuru aktivitātes un mācīties prieka nebūtu tik veiksmīgu rezultātu.

Gados viscienījamākā jelgavniece, kura projekta ietvaros apguva datorprasmes, ir Lūcija Hermīne Balgalve, jūnijā viņa nosvinēja savu 88 dzimšanas dienu un ir priecīga par jaunajām iespējām, ko viņai paver apgūtās prasmes. Lūcijas kundze tagad prot internetā sazināties ar saviem bērniem, komunicēt Draugiem.lv un lietot interneta banku.

ZRKAC no jūlija līdz oktobrim mācījās un apliecības saņēma 756 seniori. Divas trešdaļas no tiem pabeidza visus trīs mācību līmeņus, iegūstot stabilas pamata prasmes ikdienas darbam ar datoru. 

Jelgavas pilsētā projekta «Pieslēdzies, Latvija!» īstenošanā iesaistījās četras iestādes un kopā datorprasmes apguva gandrīz 1500 seniori. Seniori varēja mācīties ZRKAC, Jelgavas Zinātniskajā bibliotēkā, Jelgavas tehnikumā un Jelgavas 2.pamatskolā. Projekts tiek īstenots jau piecus gadus, apmācot vairāk nekā 17 tūkstošus senioru visā Latvijā.

Pievieno komentāru

Jelgava