Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā dažiem skolēniem izsniegtas darba burtnīcas ar prasību tajās nerakstīt; tās varēs izmantot darbam 9

Jelgavas 4.vidusskolā skolēniem izsniegtas dažas darba burtnīcas ar prasību tajās nerakstīt, bet skolēni šo prasību drīkstēs neņemt vērā un izsniegtajās darba burtnīcās varēs rakstīt, aģentūru LETA informēja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Kā liecina daži aģentūrai LETA parādītie sociālo zinību darba burtnīcu eksemplāri, uz tām ir uzlīme «Darba burtnīcā rakstīt aizliegts!». Uz jautājumu, kādā veidā skolēniem tiks organizēts mācību process, Auza skaidroja, ka skolēni darba burtnīcas izmantos mācību darbā un izdarīs tajās nepieciešamos ierakstus.

«Jelgavas 4.vidusskola jau bija iegādājusies darba burtnīcas par 8900 latiem. Atsevišķām 4.vidusskolas klasēm darba burtnīcas angļu valodai un sociālajām zinībām tika izsniegtas jau mācību gada noslēgumā, kad skolām vēl nebija zināmi grozījumi Izglītības likumā. Pavasarī uz jaunajām darba burtnīcām tika uzlīmēta informatīva norāde, ka tajās nav jāveic ieraksti. Skolu vadītājiem pavasarī vēl nebija zināms Izglītības ministrijas viedoklis, ka valsts turpmāk finansēs svešvalodu un sociālo zinību darba burtnīcu iegādi skolēniem,» skaidroja izglītības pārvaldes vadītāja.

«Jāņem vērā, ka grozījumi Izglītības likumā stājās spēkā augustā, izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem trūkst pieredzes mācību procesa organizēšanā situācijā, kad darba burtnīcas iegādājas par valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem,» skaidroja Auza.

Viņa informēja, ka skolotāju mācību procesā izmantos gan darba burtnīcas, gan interaktīvos mācību līdzekļus, gan atsevišķas darba lapas. Katrs skolotājs patstāvīgi pieņem lēmumu par nepieciešamajām mācīšanas metodēm, lai sadarbībā ar skolēniem sasniegtu labus darba rezultātus.

Jelgavas pilsētas skolēni ir nodrošināti ar mācību grāmatām. 2013./2014.mācību gadam izglītības iestādēm mācību grāmatu iegādei nodrošināts pašvaldības finansējums 72 050 latu apmērā, bet mācību līdzekļu iegādei nodrošināts 132 500 latu pašvaldības finansējums. Saņemta valsts budžeta mērķdotācija 39 997 latu apmērā.

Atsevišķu darba burtnīcu iegāde par pašvaldības budžeta līdzekļiem turpināsies vēl arī septembrī un šāda prakse izglītības procesā ir pieņemama un pastāv jau ilgāku laiku, informēja Auza.

Darba burtnīcas pilsētas skolās ir iegādātas par pašvaldības budžeta līdzekļiem. Pašvaldība nav saņēmusi informāciju no Izglītības un zinātnes ministrijas par papildu pieejamo finansējumu darba burtnīcu iegādei septembrī, skaidroja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Skolnieks

Pie grāmatu izsniegšanas teica, ka drīkstēs tajās rakstīt, jo likumu pieņēma vasaras sākumā, bet tagad tas ir mainījies.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 13:04

Skolniece

Laikam ne visiem to pateica.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 13:47

jautājums....

Ļoti interesanti. Pirma tam taču bērni pat nebija spējīgi kārtīgi apgūt skloas mācību materiālu, kamēr vecāki nebija ziedojušui (samaksājuši) zināmu naudas summu par šīm ļoti vērtīgajām darba burtnīcām. Tagad izrādās, ka viņas ir domātas tikai, lai skatītos un pat izrādās, ka dažas skolās atradušas par lietderīgāku atgriezties pie vecajām labajām rūtiņu un līniju birtnīcām. Tad kāda ... pēc iepriekš man katru gadu bija jāpērk šī makulatūra un tagad jāšausminas par to, ka bērni vairs nemāk glīti rakstīt, bet tikai māk skribelēt.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 14:05

Process turpinās

Nesaprotu par ko uztraukums, ja ZZS pamatā ir mazizglītots laukos vai provincē dzimis idiots.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 14:06

mammamma

es tikai nesaprotu, kāpēc skolēniem būtu jāļauj ķēpāt GRĀMATĀS???? kāpēc gan tās katru gadu būtu valstij/ pašvaldībai/ vienalga kam jāpērk jaunas???? ļoti labi, ja uz visām grāmatām būtu šādas uzraksts - grāmatās NERAKSTĪT. aiziet jau atkal kaut kādās galējībās....

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 15:48

mammai

tāpēc, lai bērni būtu labāk izglītoti par jums, kas edzams jūsu tekstā. iemācītos saprotamāk rakstīt. un runa ir par darba burtnīcām, kuras radītas rakstīšanai, nevis par grāmatām. DARBA BURTNĪCAS NAV GRĀMATAS. un ja tās nevajag, tad lai atmet, un nav ko jaukt galvu.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 16:14

Vārds.

to mammamma, Tev derētu kopā ar savu bērnu apmeklēt skolu, iemācītos kā lasīt, tā rākstīt.

pirms 6 gadiem, 2013.08.30 17:12

Mantrausis

"Jāņem vērā, ka grozījumi Izglītības likumā stājās spēkā augustā, izglītības iestāžu vadītājiem un pedagogiem trūkst pieredzes mācību procesa organizēšanā situācijā, kad darba burtnīcas iegādājas par valsts vai pašvaldības budžeta līdzekļiem"
VARBŪT kāds var paskaidrot – kā mācību process atšķiras, ja lieto paša pirktu vai skolā saņemtu burtnīcu? Ja man uzdāvina grāmatu vai es to nopērku pats – man tā jālasa savādāk?

pirms 6 gadiem, 2013.08.31 08:25

Tas ir

muļķīgi - mācību līdzekli, kurā paredzēts RAKSTĪT, nosaukt par mācību grāmatu. Tā ir darba burtnīca. Angļu valodā ir gan darba burtnīca, gan tā saucamā MĀCĪBU GRĀMATA - abās paredzēts rakstīt. Tātad abas ir darba burtnīcas. Tad nevajadzēs uztraukties par to, ka skolēni "ķēpā" grāmatas.

pirms 6 gadiem, 2013.08.31 13:29

Jelgava