Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā par 4,7 procentiem pieaugs siltumenerģijas tarifs 7

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Fortum Jelgava" jauno siltumenerģijas tarifu, tāpēc Jelgavā no 1. novembra siltumenerģijas gala tarifs pieaugs par 4,7 procentiem jeb 2,55 eiro par megavatstundu (MWh), liecina SPRK publicētā informācija.

"Fortum Jelgava" siltumenerģijas apgādi nodrošina Jelgavā.

Līdz ar dabasgāzes cenas un iepirktās siltumenerģijas cenas pieaugumu uzņēmums regulatorā iesniedza pašu noteiktos siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus. Regulators, izvērtējot noteiktos tarifus un to pamatojumu, atzina, ka tie atbilst SPRK metodikai. Līdz ar to gala tarifs siltumenerģijas lietotājiem no 2018. gada 1. novembra būs 54,28 eiro par MWh.

Noteiktais siltumenerģijas tarifs sastāv no siltumenerģijas ražošanas tarifa 37,47 eiro par MWh, pārvades un sadales tarifa 15,02 eiro par MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifa 1,68 eiro par MWh, un akcīzes nodokļa komponentes 0,11 eiro par MWh.

"Fortum Jelgava" siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu pieaugums saistāms ar dabasgāzes cenas un iepirktās siltumenerģijas no "Fortum Latvia" koģenerācijas stacijas cenas pieaugumu. Šobrīd uzņēmums norēķiniem par siltumenerģiju piemēro siltumenerģijas gala tarifu 51,73 eiro par MWh.

2017. gada 14. septembrī regulators nolēma piešķirt atļauju "Fortum Jelgava" pašai noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus iepirktās siltumenerģijas cenas izmaiņu gadījumā, kas komersantam jānosaka saskaņā ar regulatora metodiku. Šāds lēmums tika pieņemts, pamatojoties uz dabasgāzes tirgus atvēršanu, kas paredz iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņas. Vienlaikus jāatzīmē, ka gadījumos, kad samazinās iepirktās siltumenerģijas cena, komersantam ir pienākums noteikt zemāku gala tarifu gala lietotājiem.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Valdis

Biznesmeņi, tarifi ir Jūsu hobijs, es kurinu pats un nemaksāju nevienam.

pirms gada, 2018.10.22 16:22

Anita

Laimīgais!Apskaužu tos kuri nav atkarīgi no šiem ,,Slaucējiem''

pirms gada, 2018.10.22 17:32

Anita

Pensionāriem pensijas indeksēja,tad jau fiksi visam jātriec cenas augšā,citādi vēl kāds eiro paliks maciņā.

pirms gada, 2018.10.22 17:37

joperesete

man pensam nekāda pensija nav indeksēta !!!

pirms gada, 2018.10.22 17:50

Jaukā

Tā ir valstiska mēroga izspiešana, ja tu vairāk nevari samaksāt par elemtārajām cilvēciskajām vajadzībām, ka paliek pāri tikai asaras

pirms gada, 2018.10.23 09:10

Jelgavniece

Apkures tarifi Olaines pilsētā jau divas apkures sezonas nav mainījušies un līdz jaungadam par piegādāto siltumenerģiju tiks piemērota cena 46,45 eiro par megavatstundu.Bet Jelgavā ir katru gadu ir mainijuši.
Kāpēc???

pirms gada, 2018.10.23 12:05

Joske

Fortum ir starptautisks somu koncerns.Kam mūsu baleliņi pārdeva Jelgavas siltumtīklus (faktiski monopolistam).Līdz ar to tarifi nekad nebūs lēti,Vēl varat palasīt šeit:
http://www.jelgava.lv/lv/jaunumi/zinu-arhivs/-fortum-precize-finansu-merkus/

pirms gada, 2018.10.24 17:58

Jelgava