Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā skolēnu skaits palielinās

Jelgavas pilsētas skolās nākamajam mācību gadam palielinās mazākumtautību pirmklasnieku skaits un vidusskolēnu skaits vidējās izglītības iestādēs, kurās mācās valsts valodā, aģentūru LETA informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza.

Viņa, apkopojot uz 1.augustu reģistrēto skolēnu datus, informēja, ka izglītības sākšanai 1.klasē Jelgavā reģistrēti 630 skolēni. Pirmklasniekus turpina uzņemt Jelgavas 5.vidusskola, Jelgavas 2.pamatskola un Jelgavas 3.sākumskola.

Pirmklasnieku skaits par 15 skolēniem ir palielinājies Jelgavas 6.vidusskolā, kurā īsteno mazākumtautību izglītības programmu krievu valodā. Pārējās skolās pirmklasnieku skaits nav būtiski palielinājies.7.klasēs skolēni tiek uzņemti trīs pilsētas izglītības iestādēs - Jelgavas Valsts ģimnāzijā, Jelgavas Spīdolas ģimnāzijā un Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolā, pārējo skolu 7.klasēs tiek uzņemti atsevišķi skolēni. 7.klasēs uzņemti 274 skolēni, Jelgavas Valsts ģimnāzija uzņēmusi 119 skolēnus mācībām 7.klasē.

Vidusskolēnu plūsmā 10.klasēs reģistrēti 324 skolēni. Lielākais uzņemto skolēnu skaits - 118 - ir Jelgavas Valsts ģimnāzijā. Salīdzinot ar 2012./2013.mācību gadu, 10.klašu skolēnu skaits pilsētā kopumā ir palielinājies. Tas palielinājies Jelgavas Valsts ģimnāzijā par 38 skolēniem un Jelgavas 4.vidusskolā par 15 skolēniem.

Skolēnu skaits nepalielinās vidusskolu 10.klasēs, kuras īsteno mazākumtautību izglītības programmu - Jelgavas5.vidusskolā un 6.vidusskolā.

Kā ziņots, ar šā gada 1.augustu reorganizēta Jelgavas 1.ģimnāzija (7.-12.klase) par Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolu (1.-12.klase), un šajā vidusskolā uzņemti 60 pirmklasnieki.

Būtiskas skolēnu skaita izmaiņas pilsētas izglītības iestādēs netiek prognozētas, pauda Auza. Attiecībā uz klašu komplektēšanu viņa informēja, ka Jelgavas pilsētas skolu vadītāji patstāvīgi pieņem lēmumus par klašu atvēršanu, ievērojot reģistrēto skolēnu skaitu.

«Ja vecāki vēl nav izlēmuši, kuru skolu bērns apmeklēs, tad aicinu ģimeni šo nozīmīgo lēmumu pieņemt un reģistrēt bērnu izglītības uzsākšanai 2013./2014.mācību gadā,» pauda Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja.

Pievieno komentāru

Jelgava