Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavā valsts pabalsta dēļ palielinājusies reģistrētā bērnu rinda uz bērnudārziem

Patlaban Jelgavā bērnu reģistrā 969 bērniem pienācis laiks apmeklēt bērnudārzu, bet no tiem 385 bērni ir ārpus bērnudārziem. Tā dēvētajā pašvaldības rindā ievērojami audzis privāto bērnudārzu apmeklētāju skaits saistībā ar valsts finansējumu.

Jelgavas pilsētas pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītāja Gunta Auza aģentūru LETA informēja, ka pašvaldības bērnu reģistrā pirmsskolas izglītības apguvei reģistrēti pavisam 2194 bērni vecumā no dzimšanas līdz obligātajai sagatavošanai pamatizglītības ieguvei (2013.-2009.dzimšanas gads).

No tiem 969 bērni ir sasnieguši pusotra gada vecumu, un vecāki norādījuši 2013./2014.mācību gadu kā vēlamo laiku pirmsskolas izglītības uzsākšanai, kas veido reģistrēto rindu. No tiem 324 bērni apgūst pirmsskolas izglītības programmu privātajā izglītības iestādē, 260 bērniem dzīvesvieta nav deklarēta Jelgavas pilsētas administratīvajā teritorijā, bet 385 bērni ar Jelgavā deklarētu dzīvesvietu ir ārpus pirmsskolas izglītības sistēmas, kuri sastāda reālo rindu, skaidroja Auza.

2013./2014.mācību gadā pirmsskolas izglītības programmu Jelgavas pilsētā īstenos deviņas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes ar 1911 bērniem, sešas pašvaldības izglītības iestādes (skolas) ar 322 pirmsskolas bērniem un septiņas privātās izglītības iestādes, kurās līdz 1.augustam bija reģistrēti 639 bērni, bet uz 1.septembri pieteikti vēl 102 bērni, un plānots, ka tās apmeklēs 889 bērni.

«Rinda ir skaitliski palielinājusies,» secināja Auza. Viņa skaidroja, ka viens no iemesliem ir 1.septembrī gaidāmās izmaiņas privāto izglītības iestāžu finansējuma modelī, kas saistītas ar jaunajiem Ministru kabineta noteikumiem, kas paredz pabalsta piešķiršanu bērniem, kuri nav tikuši dārziņā.

Privāto pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecāki, kuri iepriekš nebija pieteikušies rindā uz vietu pašvaldības bērnudārzā, reģistrē savus bērnus pašvaldības reģistrā, lai varētu pretendēt uz valsts atbalstu. Līdzīgi privāto pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņu vecāki, kuri iepriekš bija norādījuši vēlāku laiku pirmsskolas izglītības apguves sākšanai pašvaldības bērnudārzā, maina vēlamo iestāšanās gadu un tādējādi aktualizē pieteikumu rindā, skaidroja Auza.

Salīdzinot ar 2012./2013.mācību gadu, pašvaldības izglītības iestādēs nav plānotas būtiskas izmaiņas, bet privātajā sektorā viena privātā pirmsskolas izglītības iestāde ir pārtraukusi savu darbību, savukārt divās ir būtiski palielināts uzņemamo bērnu skaits. Patlaban ir audzis reģistrēto bērnu skaits privātajās pirmsskolas iestādēs un vēl ir apmēram 200 brīvas vietas, informēja Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītāja.

Pievieno komentāru

Jelgava