Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavai dāvinās no betona veidotu Latvijas ģerboni 1

Svinot Latvijas simtgadi un turpinot tai par godu Valsts prezidenta pilī atklāto valsts jubilejas projektu, būvmaisījumu ražotājs “Sakret” šodien Jelgavai dāvinās unikālu no betona veidotu telpisku ģerboni, informē uzņēmuma pārstāve Rūta Grikmane. Pasniegšanas ceremonija notiks Jelgavas Pilsētas svētku laikā pēc svētku gājiena.

Pirmie ģerboņi pasniegti Valsts kancelejai un Ministru kabinetam, savus dāvinājumus saņēmuši arī Latvijas novadi, Daugavpils un Latvijas Pašvaldību savienība. Ģerbonis ir saskaņots ar Valsts heraldikas komisiju. Turpmākajos mēnešos šādu dāvinājumu saņems visas lielās Latvijas pilsētas, kā arī Rīgas Tehniskā universitāte, Biznesa augstskola “Turība”, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un citas iestādes.

“Sakret Holdings” padomes priekšsēdētājs Andris Vanags skaidro – kad pirms gada uzņēmumā sākts domāt par to, kā apsveikt Latviju simt gadu jubilejā, dzimusi ideja celt gaismā nedaudz piemirsto valsts simbolu – Latvijas ģerboni.

Ģerbonis ir izliets no betona, apstrādāts ar īpašu aizsargkārtu un pirms projekta uzsākšanas saņēmis Valsts Heraldikas komisijas akceptu par tā precīzu izstrādi. Tas sver 15 kilogramu, ir 420x594 milimetru liels un 30 milimetru biezs un veidots tā, lai to varētu izvietot gan iekštelpās, gan pie ēku fasādes.

Latvijas ģerbonis par oficiālu simbolu kļuva 1921. gada 19. augustā. Līdz ar okupāciju to aizliedza, bet tika atjaunots 1990. gada 15. februārī ar Augstākās Padomes lēmumu. Ģerboņa vairoga augšdaļā attēlotā zelta saule ir brīvības simbols, kas bija redzams arī latviešu strēlnieku krūšu nozīmēs un pulku karogos. Savukārt trīs piecstaru zvaigznes, kas izvietotas augšdaļā, simbolizē vēsturiski pastāvējušos novadus – Vidzemi, Latgali un Kurzemi. Sudraba grifs un lauva apvieno abus Daugavas krastus, pirmais simbolizē Vidzemi un Latgali, bet otrais – Kurzemi un Zemgali. Ozolu zarus apvij Latvijas karogs, kas noslēdz ģerboņa kopējo ietvaru.

Pirmais AS “Sakret Holdingā” ietilpstošais uzņēmums SIA “Sakret” dibināts 2003. gadā ar ražotni Rumbulā un pašreiz ar četrām rūpnīcām ir lielākais būvmaisījumu ražotājs Baltijā. “Sakret” saņēmis balvas Baltijas valstīs un Skandināvijā par inovatīvu materiālu ražošanu, eksporta attīstību un importu aizvietojošu produktu ražošanu. Tāpat uzņēmums, sadarbojoties ar augstskolām, tostarp Rīgas Tehnisko universitāti un Biznesa augstskolu “Turība”, sniedz praktiskas un teorētiskas zināšanas studentiem.


Foto: sakret.lv

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jampāzijs no Elejas

Tad to betonu varētu pieskrūvēt pie Vecā Veča volviķa,ko?

pirms gada, 2018.05.25 21:31

Jelgava