Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas cietums saņems apgāda «Jumava» dāvinātās grāmatas

Šodien Jelgavas cietums saņems grāmatu apgāda «Jumava» dāvinājumu - latviešu oriģinālliteratūru, pasaules klasiku, ceļojumu literatūru, dzeju, izklaidējošo literatūru, kristīgo literatūru un mācību grāmatas, aģentūru LETA informēja Ieslodzījuma vietu pārvaldes vecākā referente Ināra Makārova.

Viņa pauda, ka grāmatu izdevējs Juris Visockis savu dāsnumu esot pamatojis ar to, ka atbilstoši apgāda sauklim - «Grāmata ir tava laika patiesā vērtība» - tradicionāli piedāvājis grāmatas, kas uzrunā ikvienu sabiedrības locekli. Viena no svarīgākajām apgāda izdevumu misijām, pēc Visocka domām, ir palīdzēt sociāli integrēties sabiedrībā. Viņaprāt, īpaši svarīga ir grāmatu nonākšana ieslodzījuma vietās, pie tiem cilvēkiem, kuriem liktenis nav bijis vēlīgs, īpaši uz mūžu notiesātajiem.

Makārova skaidroja, ka daudziem Latvijas ieslodzītajiem ir diezgan zems izglītības un intelekta līmenis, viņi uzauguši vidē, kur grāmatu lasīšana nav bijusi populāra un iecienīta nodarbošanās. Brīvībā būdami, tikai daži ieslodzītie regulāri apmeklējuši bibliotēkas. Tas, ko lasa ieslodzītais, ir atkarīgs no bibliotēkas krājuma sastāva un kvalitātes. Diemžēl lielākā daļa grāmatu ir novecojušas, to skaits ir nepietiekams, lai nodrošinātu visus interesentus.

Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure ir pateicīga apgādam par katru dāvināto grāmatu, kas, nonākot ieslodzītā rokās, var mazināt bezdarbību cietumā, stimulēt lietderīgu brīvā laika pavadīšanu, kā arī grāmata var būt par svarīgu informācijas avotu, kas var noteikt, kā veidosies brīvībā iznākušā cilvēka dzīve. «Un kāpēc gan to nevar noteikt Jāņa Petera, Imanta Ziedoņa, Aleksandra Čaka, Johanessa Mario Zimmela, Emīlijas Brontē, Ērika Marijas Remarka un daudzu citu autoru darbi, kas dodas pie sava lasītāja Jelgavas cietumā?» pauda Spure.

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns paudis pateicību grāmatu izdevējiem «Jumava» un aicina arī citus apgādus pievienoties šādai labdarībai, kā arī vēlas uzrunāt ikvienu cilvēku ziedot noderīgas grāmatas tiem, kas pašlaik atrodas nebrīvē.

No visām Latvijas ieslodzījuma vietām tikai Brasas cietumā ir izveidots Rīgas Centrālās bibliotēkas ārējās apkalpošanas punkts. Visos pārējos cietumos grāmatu fondu veido saziedotā literatūra, kas nav īpaši kvalitatīva un pieprasīta.

Grāmatu apgāda «Jumava» dāvinājumu saņems un nodos ieslodzītajiem tieslietu ministrs Jānis Bordāns, Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure un Jelgavas cietuma vadība, informēja Makārova.

Pievieno komentāru

Jelgava