Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas likteņstāstu ekskursijā iepazīs septembra jubilārus 2

Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs aicina piedalīties ekskursiju cikla “Jelgavas likteņstāsti” devītajā ekskursijā, kas stāstīs par septembrī dzimušajiem ievērojamiem jelgavniekiem un vedīs pa to atstātajām biogrāfiskajām pēdām pilsētā.

Ekskursija kājām gides Signes Lūsiņas vadībā notiks svētdien, 30. septembrī, pulksten 14 un būs veltīta jelgavniekiem, kuri dzimuši šajā mēnesī – dzejniekam un publicistam Mārtiņam Lapam, enciklopēdistam grāmatu apgāda īpašniekam Jelgavā Jēkabam Dravniekam, dziedātājai un aktrisei Lizetei Iesmiņai-Mihelsonei.

Tāpat ekskursijā varēs uzzināt par vairākām personībām, kuras dzimušas septembrī Jelgavā vai tās tuvumā – latviešu aktrisi un dzejnieci Ādolfa Alunāna māsasmeitu Birutu Skujenieci, skolotāju un ugunsdzēsēju Aleksandru Strekāvinu, Latvijas Bruņoto spēku un Latviešu leģiona virsnieku Voldemāru Johanu Skaistlauku, dzejnieci Ritu Gāli-Uibo, komponistu un skaņu režisoru Ģedertu Ramanu, rakstnieci Benitu Veisbergu un citiem.

Kā atklāj gide, šī būs jau devītā likteņstāstu ekskursija, kurā tiks stāstīts par jelgavniekiem, kuru likteņi dažādos laikos bijuši saistīti ar mūsu pilsētu. Ir daudzas personības, par kurām gide vēlētos ciklā pastāstīt. Dažreiz rodas sajūta, ka kāds no izvēlētajiem pazīstamajiem jelgavniekiem pats “vēlas”, lai par viņu pastāsta, jo informācija atnāk visnegaidītākajā veidā, bet citi gluži pretēji “nevēlas”, lai kā arī stāsti tiktu meklēti.

Gide S.Lūsiņa cikla ekskursijas katra mēneša pēdējā svētdienā piedāvā bez maksas kā dāvanu jelgavniekiem un pilsētas viesiem valsts simtgadē.

Ekskursija kājām “Jelgavas likteņstāsti” norisināsies svētdien, 30. augustā, no pulksten 14 līdz 16. Tikšanās pie Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, Akadēmijas ielā 1. Pieteikšanās ekskursijai pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Purvic

Rīgā Imantā, Purvciemā un Ķengaragā jau 2 gadus ir šādas ekskursijas.

pirms gada, 2018.09.28 10:47

Jelgava