Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā būs nacionālās nozīmes lauksaimniecības teritorijas

Lai sekmētu nacionālas nozīmes lauksaimniecības teritoriju apsaimniekošanu un saglabāšanu lauksaimnieciskajai ražošanai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir izstrādājusi speciālus noteikumus, kuros noteikti kritēriji šādām teritorijām.

Noteikumu projekts paredz, ka nacionālas nozīmes lauksaimniecības teritorija ir tāda, kur zemes kvalitatīvais novērtējums ir vismaz 60 balles un nogabala platība ir vismaz 50 hektāri.Vietējām pašvaldībām būs tiesības noteikt polderu teritorijām citu izmantošanu, kas primāri ir saistīta ar apbūvi, tikai tajā gadījumā, ja vietējā pašvaldība pilnībā pārņems poldera apsaimniekošanu no valsts. Tāpat projekts paredz, ka nacionālās nozīmes lauksaimniecības teritoriju varēs dalīt zemes vienībās, kas nav mazākas par 10 hektāriem, uz kurām varēs izvietot vienu viensētu ar saimniecības ēkām, lauksaimnieciskajai ražošanai nepieciešamās ēkas. VARAM skaidro, ka tādā veidā būs iespējams vērtīgas lauksaimniecības zemes pasargāt daudz efektīvāk no neatbilstošas to izmantošanas, kuras rezultātā tās zaudē savu kvalitāti.Noteikumu projektā ir jau uzskaitītas arī konkrētas nacionālās nozīmes lauksaimniecības teritoriju atrašanās vietas, un tās ir Rundāles, Bauskas, Dobeles, Tērvetes un Jelgavas novada pašvaldību teritorijās. Noteikts arī, ka nacionālas nozīmes lauksaimniecības teritorijas nenosaka aizsargjoslās gar galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem, dzelzceļiem, maģistrālajiem gāzes vadiem un naftas, naftas produktu, bīstamu ķīmisko vielu un produktu cauruļvadiem.Šis noteikumu projekts iesniegts izskatīšanai valsts sekretāru sanāksmē, bet tas vēl jāizskata arī valdības sēdē.

Pievieno komentāru

Jelgava