Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pašvaldība aizņemsies gandrīz astoņus miljonus eiro dažādu projektu realizēšanai 8

Nākamās nedēļas Jelgavas domes sēdē plānots pieņemt vairākus lēmumus par vairāku ilgtermiņa aizņēmumu ņemšanu dažādu projektu realizācijai. Kopējā iecerētā aizņēmumu summa ir 7 853 729 eiro, aģentūra LETA noskaidroja pašvaldībā.

Lielākais aizņēmums plānots Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta "Nozīmīga kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un attīstība kultūras tūrisma piedāvājuma pilnveidošanai Zemgales reģionā" īstenošanai. Tam nepieciešami 2 905 400 eiro. Šo aizņēmumu iecerēts ņemt uz 30 gadiem, pamatsummas atmaksu sākot ar 2021. gada 20. jūniju un atmaksu garantējot ar Jelgavas pašvaldības budžetu. Šajā projektā plānota ēku Vecpilsētas ielā 14 un Krišjāņa Barona ielā 50 pārbūve, restaurācija un apkārtējās teritorijas labiekārtošana, izveidojot Zemgales restaurācijas centru un interaktīvu ekspozīciju.

Valsts kasē vai komercbankā ar tās noteikto kredīta procentu likmi Jelgavas pašvaldība vēlas ņemt ilgtermiņa aizņēmumu 831 482 eiro apmērā Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētā projekta "Jelgavas pilsētas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" energoefektivitātes paaugstināšana" īstenošanai. Šo aizņēmumu iecerēts ņemt uz 20 gadiem, pamatsummas atmaksu sākot ar 2021. gada 20. jūniju un atmaksu garantējot ar Jelgavas pašvaldības budžetu. Šajā projektā plānota bērnudārza ēkas fasādes, cokola daļas, bēniņu un pagraba pārseguma siltināšana, logu un ārdurvju nomaiņa, jaunu divslīpu jumtu ar bēniņiem izbūve, siltumapgādes sistēmas atjaunošana iekštelpās, apkures sistēmas balansēšana, ventilācijas sistēmas tīrīšana un rekonstrukcija, apgaismojuma sistēmas modernizācija un publicitātes aktivitātes.

Tāpat plānots ņemt ilgtermiņa aizņēmumu uz 20 gadiem pašvaldības izglītības iestāžu investīciju projekta "Jelgavas 2. internātpamatskolas rekonstrukcija 2. kārta" īstenošanai. Aizņēmuma summa plānota 785 536 eiro, paredzot aizņēmuma pamatsummas atmaksas sākšanu ar 2021. gada 20. jūniju un aizņēmuma atmaksu garantējot ar Jelgavas pašvaldības budžetu. Šajā projektā paredzēta mācību iestādes internāta un pārejas korpusu jumtu rekonstrukcija, internāta un pārejas korpusu siltināšana; savienojošās galerijas starp internāta ēku un sporta zāles ēku izbūve un teritorijas labiekārtošana ar ieejas mezglu izbūvi, nodrošinot vides un iestādes pieejamības prasības cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Ēkas Zemgales prospektā 7, kur iecerēts izvietot Jelgavas bērnu un jaunieši centru "Junda" un bērnu bibliotēku, rekonstrukcijai paredzēts īstenot divus projektus. Tiks realizēts pašvaldības izglītības iestāžu investīciju projekts "Jelgavas pilsētas pašvaldības ēkas Zemgales prospekts 7 pārbūve un jaunais būvapjoms (piebūve)", kura realizācijai pašvaldība aizņemsies 2 223 157 eiro. Savukārt projekta "Jelgavas pilsētas pašvaldības ēkas Zemgales prospekts 7 energoefektivitātes paaugstināšana" īstenošanai tiks ņemts aizņēmums 1 108 154 eiro apmērā. Abus aizņēmumus plānots ņemt uz 30 gadiem, pamatsummas atmaksu sākot ar 2021. gada 20. jūniju un aizņēmuma atmaksu garantējot ar Jelgavas pilsētas pašvaldības budžetu.

Kā liecina pašvaldības 2017. gada pārskats, iepriekšējā gada beigās Jelgavas pašvaldības parādsaistību apmērs bija 52 776 402 eiro. Savukārt pilsētas 2017. gada budžets tika apstiprināts 61,7 miljonu eiro apmērā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 8

jelgavnieks

lūk redzams ka pilsētas saimnieki velti bikses nedeldē zvilnot atpūtas krēslos un kafijojot pilsētā ir ļoti daudz padarīts pozitivā ziņā un vēl daudzas ieceres ir jārealizē tātad arī ir vajadzīgas finanses lai veiksme un izturība pavada cienijamo Rāviņa kungu un viņa komandu iecerētajā nau aiz kalniem tas laiks ka Jelgava ieņems pelnīto vietu sakoptāko videi dzīvošanai tīkamāko pilsētu vidū Latvijā

pirms gada, 2018.04.21 08:53

jēpis

" lai veiksme un izturība pavada cienijamo Rāviņa kungu", to jau viņš sev un savējiem ir nodrošinājis uz vēl ilgāku laiku, nekā tu "jelgavniek" ar bērniem un mazbērniem spēsi visu to atmaksāt.

pirms gada, 2018.04.21 09:59

mhh

Paskaties pilsētas kopējo parādu, beidz galvu dauzīt tur, kur tu viņu bieži atdauzi, ļoti ietekmē spriestspēju.

pirms gada, 2018.04.21 10:08

jelgavnieks

savu ubagkule parādu nastu skati nevis pilsētas naudas skaiti tavs ,bizness, ir labi zināms kur vēl atrast un nofenderēt kārtējo čuguna sūdu akas vāku to notirgot lūžņu uzpirkšanā un tad palekdamies uz tuvējo ,bodi,-točku pēc blašķes miroņkonjaka-ko tevlīdzīgi deģenerati lepni sauc pa spirteli bet patiesībā tā žļurga ir miroņmazgājamais šķīdums un ne tev mhh-jēpi būs pilsētas budžeta naudas skaitīt blussas skaiti savā no miskastes izvilktajā pižikā

pirms gada, 2018.04.21 11:31

mhh

Tiešām tu esi auns, ja uzskati, ka visu laiku dzīvot uz parāda ir pareizi un tajā pašā laikā uzskatīt, ka rāviņš ir īstens saimnieks. Kam tad ir jāskaita pilsētas budžets, ja tā ir nodokļu maksātāju nauda, ne rāviņa blices naudas maks? Mani neapmierina, ka katra pašvaldība dzīvo uz parāda un tajā pašā laikā lepni skandē, ka esam īsti saimnieki, esi īsts saimnieks, operē ar to naudu, kas tev ir. Turpini priecāties par "sakopto" jelgavu, lai gan reāli sakopts ir tikai centrs un viena sānu iela (ne visur) un to sakopa nevis rāviņš, bet gan eiropas nodokļu maksātāji, taču prieki drīz beigsies, kad mums netiks dotas eiropas naudas tādā apmērā, tad redzēsim cik saimniecisks ir tavs cienījamais rāviņa kungs.

pirms gada, 2018.04.21 12:41

Ilze

Pretīgi lasīt-vai tad Zziņām drusku nevajadzētu taisīt korekcijas šo rupekļu komentāros!!!

pirms gada, 2018.04.21 15:10

ilzei

Kur tur ir kāda rupjība? Sāc kā krievijā, līdz ko sāk runāt taisnību, tā piešuj ekstrēmismu. Nu nav viss tik jauki un gaiši tajā jelgavā, samierinies ar to.

pirms gada, 2018.04.21 16:39

Mītava

Jelgava ir kļuvusi ļoti netīra tiek ekonomēts uz sētnieku rēķina.Kad sākās krīze pašvaldība atlaida daudzus sētniekus,viņu vietā izmantojot simtlatniekus.Tagad Eiropa ir samazinājusi finanses simtlatniekiem.Un ir daudzas ietves pusgadu netiek slaucītas.Centrā ziemā traktoriņš sniegu tīrīja,bet tālāk no centra reti kur tīrīja.Par ielu smiltīm pat nav ko runāt.Tik netīra pilsēta nekad nav bijusi.Tiekam radināti pie nolaistības.Daudzviet ietves izdrupušas un nav labotas kopš padomju laikiem.Ielu bedru lāpīšana turpinās.Ko dos polderu remonts uz parāda,ja upēm polderus visā garumā neuzbūvēs,tāpat paliks bezpolderu posmi.

pirms gada, 2018.04.21 23:37

Jelgava