Jelgavas pilsētas bibliotēka sāk modernizēt pakalpojumus 3

Jelgavas pilsētas bibliotēka sadarbībā ar Liepājas Centrālo zinātnisko bibliotēku un Šauļu pilsētas publisko bibliotēku uzsākusi darbu pie Latvijas–Lietuvas pārrobežu projekta “Inovatīvu risinājumu attīstība bibliotēkās dažādu paaudžu apmeklētājiem pierobežas reģionā”, informē bibliotēkas projektu vadītāja Klinta Kalnēja.

Projekta mērķis ir bibliotēkās pieejamo pakalpojumu modernizēšana, jaunu tehnoloģiju un sistēmu ieviešana, lai paplašinātu vietējās sabiedrības iespējas iegūt jaunas zināšanas, rosinātu interesi apmeklēt bibliotēku un saņemt daudzveidīgus bibliotēkas pakalpojumus.

Galvenais projekta partneris ir Jelgavas pilsētas bibliotēka. Projekta kopējās izmaksas ir 588 235 eiro, no tām Jelgavas pilsētas bibliotēkas projekta izmaksas – 272 941 eiro, tai skaitā 231 999,85 eiro (85 procenti) ir Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējums, 13 647,05 eiro (pieci procenti) ir valsts budžeta dotācija, bet 27 294,1 eiro (desmit procenti) – Jelgavas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta realizācijas laikā līdz 2019. gada pavasarim Jelgavas pilsētas bibliotēkā un bērnu bibliotēkā “Zinītis” plānots uzstādīt pašapkalpošanās sistēmas, ierīkot RFID grāmatu drošības vārtus, uzstādīt bērniem un jauniešiem domātu interaktīvo spēli, kas attīsta prasmes un zināšanas dabas zinību, matemātikas un tehnoloģiju jomā, kā arī plānots organizēt publiskos pasākumus bērniem un viņu vecākiem. Projekta pievienotā vērtība ir iespēja mācīties, izzināt visu jauno kopā ar kolēģiem no Šauļu un Liepājas bibliotēkām, stiprināt pārrobežu sadarbību starp bibliotēkām un to apmeklētājiem.

Jelgavas pilsētas bibliotēkas direktore Lāsma Zariņa stāsta, ka šī projekta mērķis ir radīt maksimāli draudzīgu un drošu vidi bibliotēku lietotājiem. “Pašapkalpošanās kļūst arvien ierastāka mūsu ikdienas dzīvē. Tieši tāpēc mēs plānojam, kā saviem iedzīvotājiem piedāvāt daudzpusīgus informācijas ieguves veidus. Ir cilvēki, kuri labprāt vēršas pie bibliotekāra ar dažādiem jautājumiem, citi savukārt labprātāk izmantotu iespējas, kuras piedāvā mūsdienīgas tehnoloģijas: paši izsniegtu un saņemtu grāmatas ar pašapkalpošanās automātu starpniecību. Pārrobežu projekts sniegs arī fantastisku iespēju jelgavnieku ģimenēm kopā pavadīt saturīgus brīžus, spēlējot dažādas attīstošas un prātu asinošas spēles. Ceram, ka šī projekta laikā ne viens vien jelgavnieks atradīs ceļu pie mums un kļūs par regulāru bibliotēku apmeklētāju.”

Uzsākot projekta darbību Jelgavas pilsētas bibliotēkā, maijā notika arī pirmā projekta partneru sanāksme, kuras laikā tika pārrunāti un izvērtēti svarīgākie jautājumi par projekta īstenošanu, turpmākajām aktivitātēm un plānotajiem rezultātiem.

Bibliotekāro pakalpojumu modernizācija un pakalpojumu kvalitātes uzlabošana, veicinot lietotāju skaita palielināšanos un speciālistu zināšanu pilnveidi, tiks īstenota ar ES finansiālu atbalstu “Interreg” Latvijas–Lietuvas programmas 2014.–2020. gadam projektā.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 3

egle1

Darba laiku modernizējiet. Kāpēc vasarā nevar strādāt svētdienā un tad lai ir pirmdiena brīva? Uztaisa darba laiku kā bankā, tad tiek tikai pensionāri.

pirms 3 gadiem, 2017.07.11 20:38

Džambo

Varēja labāk pirmdien darba laiku pagarināt līdz 20:00 un attiecīgi piektdien samazināt līdz 16:00. Darbiniecēm visas brīvdienas izbojāt jau gan nevajag.

pirms 3 gadiem, 2017.07.24 17:34

Mīlu Zinīti

Ļoti patika ziņas par tām spēlēm un pasākumiem bērniem. bet kāpēc vairs nerunā par to, ka nabaga Zinīti pārnesīs no Lielās ielas (centrā) uz Zemgales prospektu (Jundas jaunajā ēkā, tur kaut kāda pamestā skolā)? Tad Zinītis zaudēs tik daudzus klientus bērnus no centra, kam vecāki neļaus pāri pilsētai čāpot uz jaunu lokāciju. Ļoti žēl- ja bijām tuvumā JZB (pardon, tagad vienkārši pilsētas bibliotēkai), tad ņēmām un nodevām grāmatas tur, ja bijām centrā- tad Zinīti. Bija ērti un labi- bibliotēka, bankomāts, MAxima un autobuss mājās (no autoostas). Tagad vairs tas nebūs iespējams. Un vēl, bija konkurss izskludināts par jaunu nosaukumu Zinītim. Nabaga Zinītim pat vārdu grib atņemt, mainot izvietojumu. Kā tad tagad tas sauksies?

Par darba laikiem - tiesa. Labāk būtu sestdienās vai svētdienās strādājuši un tad kādu darba dienu izlaiduši. Mums vasarā arī tas laiks sagādā problēmas. Jo neviena bibliotēka centrā sestdien vairs nestrādā.

pirms 3 gadiem, 2017.07.12 02:12

Jelgava