Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tehnikumā notiks Atvērto durvju diena

Jelgavas tehnikums 19. un 20. aprīlī aicina ikvienu interesentu uz Atvērto durvju dienām, kurās sniegs informāciju par mācību iestādes piedāvātajām programmām, kā arī piedāvās iepazīt skolu un piedalīties radošās nodarbībās, aģentūru LETA informēja tehnikuma direktore Janīna Rudzīte.

"Jelgavas tehnikums piedāvā apgūt desmit dažādas darba tirgū pieprasītas profesijas, tādēļ aicinām ciemos gan jauniešus, kuri interesējas par profesionālās izglītības iegūšanu, gan viņu vecākus, lai vairāk uzzinātu par mācību procesu, dienesta viesnīcas piedāvājumu un nākotnes perspektīvām," skaidroja Rudzīte. Viņa piebilda, ka Jelgavas tehnikuma absolventi darba tirgū ir pieprasīti, jo guvuši kvalitatīvas teorētiskās un praktiskās zināšanas savās profesijās.

Jaunums Jelgavas tehnikumā nākamajā mācību gadā būs mērniecības tehniķa profesija, kuru jaunieši, mācoties četrus gadus, varēs apgūt pēc 9. klases absolvēšanas. Pēc mērniecības tehniķa kvalifikācijas iegūšanas Jelgavas tehnikuma absolventiem būs iespēja attiecīgajā jomā iegūt augstāko izglītību, studējot LLU vai Rīgas Tehniskajā universitātē.

"Mērniecības tehniķa mācību programma izstrādāta un tiks realizēta sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes Zemes ierīcības un ģeodēzijas katedru. Minētā profesija ir ļoti pieprasīta, un daudzi šīs nozares uzņēmumi ir atzinuši tās speciālistu trūkumu," par jauno programmu aģentūrai LETA pastāstīja Jelgavas tehnikuma direktora vietnieks izglītības satura un perspektīvās attīstības jomā Uldis Sokolovs.

Atvērto durvju dienas Jelgavas tehnikumā notiks 19. aprīlī no pulksten 9 līdz 16, bet 20. aprīlī no pulksten 9 līdz 15. Ikviens Atvērto durvju dienā ne tikai saņems informāciju par mācību iestādes piedāvātajām programmām, bet varēs doties arī ekskursijā pa skolu, iepazīt ar jaunākajām tehnoloģijām aprīkotās kokapstrādes un automehāniķu darbnīcas, kā arī darboties radošajās stacijās un piedalīties sacensībās.

Jelgavas tehnikumā profesionālo izglītību iegūst aptuveni 850 audzēkņu, un mācību iestādei ir piemērots Profesionālās izglītības kompetences centra statuss. Ik gadu Jelgavas tehnikuma audzēkņi piedalās dažādos vietēja mēroga un starptautiskajos konkursos, gūstot tur godalgotas vietas. Piemēram, pavisam nesen Jelgavas tehnikuma audzēknis Emīls Ēriks Rūters plūca uzvaras laurus nacionālajā konkursā "Jaunais automehāniķis 2018".

Īstenojot vairākus vērienīgus projektus, Jelgavas tehnikumā ir ne tikai moderni iekārtotas mācību darbnīcas, bet arī ērta dienesta viesnīcā. Tuvākajā nākotnē tiek plānota arī sporta halles būvniecība. Tāpat mācību iestāde sadarbojas ar uzņēmumiem, kuri piedāvā prakses iespējas mācību iestādes audzēkņiem.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgava