Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tiesa varētu būt vienīgā pirmās instances tiesa, kas skatīs prasības par kapitālsabiedrību dalībnieku sapulces lēmumiem

Plānots, ka Jelgavas tiesa būs vienīgā pirmās instances tiesa, kas skatīs prasības pieteikumus lietās par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem.

Kā aģentūrai LETA norādīja Tieslietu ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, Jelgavas tiesa gan arī turpmāk pastāvēs kā pirmās instances tiesa un skatīs visu kategoriju civillietas, kas saskaņā ar procesuālajām tiesību normām ir piekritīgas tās jurisdikcijai.Likumprojekts «Grozījumi Civilprocesa likumā», ar kuru paredzēts noteikt speciālu tiesvedības kārtību prasības pieteikumu izskatīšanai lietās par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem, patlaban atrodas izskatīšanā Saeimā, norādīja Vasiļjeva.Likumprojektu plānots izskatīt galīgajā, trešajā, lasījumā Saeimas plenārsēdē ceturtdien, 14.februārī.Lēmums par šīs kategorijas lietu specializācijas izveidi attiecībā uz vienu tiesu visā valsts teritorijā tika pieņemts, ņemot vērā šīs kategorijas lietās izskatāmo prasījumu specifiku. Vienas tiesas noteikšana veicinātu vienotas tiesu prakses veidošanos un tās stabilitāti, kā arī iespēju nodrošināt augstāku tiesas procesa kvalitāti, secināts ministrijā.Nosakot konkrēto pirmās instances tiesu, ir ņemta vērā gan tiesas pieejamība potenciālajiem lietu dalībniekiem, tās sasniedzamība atbilstoši ģeogrāfiskajai atrašanās vietai - Rīgā un tai pietuvinātajā teritorijā ir augstāka uzņēmējdarbības aktivitāte nekā citos Latvijas reģionos -, kā arī iespēja nodrošināt konkrēto lietu izskatīšanu, raugoties no tiesas kapacitātes viedokļa, proti, vai konkrētajā tiesā ir pietiekams tiesnešu skaits, kas specializējušies civillietu izskatīšanā.Atbilstoši likumprojektam Jelgavas tiesa sāks lietas par kapitālsabiedrību dalībnieku (akcionāru) sapulces lēmumu atzīšanu par spēkā neesošiem skatīt jau no šī gada 1.jūlija.Skaidrots, ka tiesnešu profesionalitāte šīs kategorijas lietu izskatīšanā var tikt nodrošināta gan ar tiesas priekšsēdētāja noteiktu tiesnešu specializāciju konkrētajā tiesā, gan arī tiks veikta tiesnešu apmācība.

Pievieno komentāru

Jelgava