Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas tiesas darbinieki sūdzas par milzīgu darba apjomu un draud ar protesta akcijām 19

16 Jelgavas tiesas darbinieki šonedēļ nosūtījuši atklātu vēstuli tieslietu ministram Jānim Bordānam (VL-TB/LNNK), sūdzoties par nesamērīgi lielu darba apjomu, ko pamatā veido tiesas nolēmumu anonimizēšana. Turklāt Jelgavas tiesas darbinieki uzskata, ka nolēmumu anonimizēšana vispār ir Tiesu administrācijas (TA) pienākums, kuru tā nepilda.

Tiesas darbinieki draud ar protesta akcijām, ja viņu prasības netiks ņemtas vērā.1.oktobrī parakstītā vēstule, kura nonākusi arī aģentūras LETA rīcībā, ir adresēta ne vien ministram, bet arī TA, Tieslietu padomei un Jelgavas tiesas priekšsēdētājai Līgai Ašmanei.

Vēstules autori norāda, ka 1.septembrī stājās spēkā grozījumi likumā «Par tiesu varu», kas paredz dažādu tiesas nolēmumu publicēšanu, aizsedzot to informācijas daļu, kas atklāj fizisko personu identitāti.

Jelgavas tiesā, pamatojoties uz TA rekomendāciju un tiesas priekšsēdētājas rīkojumu, nolēmumu anonimizēšanu ir uzdots veikt tiesnešu palīgiem, kā arī kancelejas darbiniekiem. Tomēr vēstules autori uzsver, ka tiesu pamatfunkcija ir tiesas spriešana, savukārt, lai veiktu tiesu funkcionālo nodrošinājumu, to saimnieciski un labi organizētu, 2004.gadā tika izveidota TA.

Jelgavas tiesas darbinieki norāda arī uz 2009.gada 10.februārī pieņemtajiem Ministru kabineta Noteikumiem par tiesu informācijas publicēšanu mājaslapā internetā un tiesu nolēmumu apstrādi pirms to izsniegšanas. No šiem noteikumiem izriet, ka nolēmumu anonimizēšana jāveic TA darbiniekiem, jo vēlāk nolēmumi tiek publicēti Latvijas Tiesu portālā, kura darbību savukārt nodrošina TA.

«Tiesnešu palīgu un kancelejas darbinieku amata aprakstā ikdienā veicamie darba pienākumi ir ļoti plaši, kas regulāri ar normatīvo aktu grozījumiem tiek papildināti, līdz ar to tiek palielināta arī darba slodze. [..] Papildus uzliktais pienākums - nolēmumu anonimizēšana - apgrūtinās pamatpienākumu savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi, kā rezultātā var notikt procesuālo termiņu pārkāpšana, kas var būt būtisks darba pienākumu pārkāpums,» brīdina Jelgavas tiesas darbinieki.

Vēstules autoru ieskatā, tiesas nolēmumu anonimizēšana ir laikietilpīgāka, nekā TA pārstāvju norādītās divas minūtes vienai nolēmuma lapai, jo jau patlaban, veicot savus pamata pienākumus, pastāvīgi rodas tehniskas problēmas. «Bieži vien, veicot primitīvās darbības - «ielogojoties» programmā vai ievadot TIS [Tiesu informatīvajā sistēmā] procesuālās darbības -, programmas «uzkaras», līdz ar to parastu darbību veikšana ieilgst,» sūdzas Jelgavas tiesas darbinieki.

Viņi arī uzsver, ka, lai izpildītu visus uzticētos pienākumus, tostarp nolēmumu anonimizēšanu, vajag strādāt virsstundas, taču pagaidām nav skaidrs, vai par tām tiks piemaksāts.

Ņemot vērā minēto, Jelgavas tiesas darbinieki aicina atklātās vēstules saņēmējus līdz 1.novembrim iesniegt konkrētus konstruktīvus risinājumus un priekšlikumus minēto problēmu risināšanai. Tiesas darbinieki gan uzsver, ka ir par jauninājumu ieviešanu un tiesas darba organizācijas uzlabošanu nolūkā atvieglot un modernizēt gan tiesas darbinieku, gan tiesnešu darbu, taču viņi nepiekrīt, ka papildu pienākumi tiek uzlikti tiesas darbiniekiem.

«Gadījumā, ja mūsu vēstule tiks ignorēta un lūgumi netiks izskatīti līdz norādītajam datumam, mēs rīkosim protesta akcijas, tādā veidā izrādot savu nostāju par pārmērīgo darba apjomu un tam neatbilstošo atalgojumu. Protesta akciju gadījumā ir paredzamas negatīvas sekas - var tikt apturēta lietu izskatīšana un pilnīgi tiks paralizēts tiesas darbs, bet tiesu darbinieki nekādā gadījumā nav ieinteresēti, lai šādas sekas iestātos,» vēstulē norāda Jelgavas tiesas darbinieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 19

Inese

Kārtējais raksts ar kļūdām, pat Jelgavas tiesas priekšēdētājas uzvārdu nav spējīgi pareizi nodrukāt!!!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 12:51

ješka

skaties lietu pēc būtības, nevis meklē kļūdas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:03

Resnais

Strādāt vajag, nevis kafiju dzert. Siltumā, sausām kājām, par ko sūdzēties... Tas jums nav strādāt ceļu būvē, vai škirot atkritumus caurvējā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:15

ješka

kā maksā, tā strādā. Ja cilvēks neko vairāk nespēj kā tikai atkritumus šķirot, tā ir viņa problēma. Ceļa būvē saņem algu adekvāti darbam +virsstundas un svētku dienas. Arī padarītajam darbam -izskatās nav termiņi nozīmēti. Ceļus remontē 3 reizes ilgāk par paredzēto laiku.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:26

Mēs -

- Apkārtējo Jelgavas novada kišlaku iedzīvotāji nekavējoties pieprasam, katram Jelgavas tiesa darbiniekam piešķirt Mac datoru, lai neuzkaras un nerodas citas tehniskas problēmas.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:24

...

pird vien kkrēslā..., tikai nebļauj tiešā ka nevari laicīgi saņemt lēmumus.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 13:27

zoja

tā ir, kad atsevišķos gadījumos tiesa tiek nepamatoti noslogota.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 14:33

doma

No tiem četriem spriedumiem civillietās, kas ir anonimizēti, kaut kā neredzas tā lielā noslodze Jelgavas tiesā - nulle (???)

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 14:43

Rihards

Nav jau grūti visu nedēļu pārnēsāt vienu mapīti!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 15:22

debilais

Man nav skaidrs ko nozīmē anonimizēt tiesas spriedumus . Tas ir lai sabiedrība nezina kas ir bandīti un noziedznieki ??? Lai Lembergs ,kas nozadzis veselu valsti , var pieprasīt no Sprūdža 110 latu par viņa " čļena " garuma izpaušanu ??/ Nav latviešiem savas valsts gēna , bet ir kalpa , sulaiņa , pielīdēja un nodevēja gēni , pie kam lielā daudzumā.

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 19:50

membrāns

..es to "fufeli" nelasīju,bet ja par 2viem izvarošanas mēģinājumiem un slepkavības mēģinājumu piespriež 3gadi ,bet par 2vu 2litru Spraita pudeļu nozagšanu 4 gadi cietumsoda,tad ir jāsaprot ,kādi MĒSLI sēž tiesnešu krēslos./tie termiņi varbūt nav precīzi jo īsti neatceros/Un nu ŠIE ir pārstrādājušies,ŠAUSMAS !!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 21:30

...

nejauc p.. ar pirkstu. Ne jau tiesne`su palīgi spriež sodu. Un ne jau tiesneši ir noslogoti. Šī anonimizēšana maNĀ SKATĪJUMĀ IR PILNĪGI LIEKA, tieši otrādi, jādara viss ir atklāti, lai sabiedrība zin kas dzīvo mums blakus.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 22:16

Manga

Runa jau neiet par tiesneshiem, bet par viņu palīgiem,viņām jāsakārto tās dokumentu KAUDZES!!!

pirms 6 gadiem, 2013.10.10 22:33

membrāns

...rokas NOST no LEMBERGA !!! Ko viņš Tev ir nozadzis?Tie paši "TIESNEŠI' jau 15 it gadus mēģina Lembergu "paņemt pie dziesmas",bet nekas cits ,kā sūdu smaka no VIŅU centieniem nesanāk.Tev"debilais" IR pierādījumi? Iesūdzi LEMBERGU tiesā,vai aizver SAVU muti...

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 21:38

membrāns

...ievērojam Bībeles 10 baušļus un beidzot būs Paradīze zemes virsū!!!Zem nika "debilais"-JA TU VĒL NEZINI-zog,nodod,priekšniekiem pakaļā lien,melo,skauž,slepkavo ,aplaupa,nogāna,apspļauda NE TIKAI latvieši...IDIOT!!! Tas notiek visur,visās tautās,visos mūsu Planētas nostūros! Ej ārstēt savu MAZVĒRTĪBAS kompleksu....

pirms 6 gadiem, 2013.10.04 22:20

fakts

Kas tie par komentāriem pie vēstules ministram u.c. adresātiem- " sūdzas, , ´draud" , neko tādu nevaru salasīt, darbinieki informē par situāciju, ja jau " augšas nezin ,kas jadara apakšām" , tikai beigās piemin sekas, lai viņus neignorētu.

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 10:05

feja

Malachi, jelgavnieki! Varējāt informēt arī pārējos kolēģus, lai varam pievienoties! TA štati aug, bet pienākumus deliģē tiesām! :(

pirms 6 gadiem, 2013.10.05 21:39

Manga

Jums no visām pilsētām kopā jācīnās,ja gribat ko mainīt,nevis stāvēt malā un gaidīt.Kā zemnieki mediķi,skolotāji....un tikai,VEIKSMI!

pirms 6 gadiem, 2013.10.12 22:45

Jelgava