Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieka Mārtiņa Robežnieka sudrabs – labākais Latvijas sasniegums Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē

Ar sudraba medaļu un Latvijas izlasei augstāko sasniegumu piedalīšanos 15. starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē Kanādā, Kvebekā, noslēdzis Spīdolas ģimnāzijas absolvents, pagājušajā mācību gadā 12.v klases audzēknis, Mārtiņš Robežnieks.

“Šobrīd Kvebekā ir 28 grādus silts, augsts gaisa mitrums. Nupat noslēdzās apbalvošanas ceremonija. Visi Latvijas izlases dalībnieki ieguva medaļas – vienu bronzas un trīs sudraba. Es ieguvu 26. vietu, kas atbilst sudraba medaļai. Man tas nozīmē to, ka pagājušā gada sasniegums nav kļūda vai nejaušība, bet arī to, ka kopš pagājušā gada neesmu neko uzlabojis. Patiesībā ģeogrāfijā esmu darbojies ar mīnusa zīmi,” paškritiski raksta Mārtiņš. Viņš piebilst, ka dzīvē viņam tomēr laimējas. Turklāt tas notiek daudzās jomās, un ir iemesls priecāties.

Jāpiebilst, ka arī pērn M.Robežnieks parādīja tik izcilas zināšanas, ka iekļuva Latvijas izlasē, bet Starptautiskajā ģeogrāfijas olimpiādē, kas notika Serbijā, 160 skolēnu konkurencē ieguva 17. vietu. Tas bija mazliet zemāk, nekā būtu nepieciešams zelta medaļai (mācību priekšmetos novērtēt zināšanas nav tik viennozīmīgi, tādēļ olimpiādēs tiek noteikts nevis viens, bet vairāki uzvarētāji, kā arī otrās un trešās vietas ieguvēji). Jau toreiz Mārtiņa skolotāja Inta Jorniņa atzīmēja, ka šis ir augstākais sasniegums, kāds Jelgavas skolēniem ģeogrāfijā jebkad ir izdevies. Mārtiņš toreiz komentēja, ka ģeogrāfija viņu saista tāpēc, ka tajā jāmeklē vietējo un pasaules problēmu risinājumi.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgava