Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kā vienu no risinājumiem apkures parādiem piedāvā izlīdzinātus maksājumus

Kā vienu no iespējamiem risinājumiem, lai samazinātu iedzīvotāju parādus par apkuri, šodien Saeimas Mājokļa jautājumu apakškomisijas sēdē tika apspriests priekšlikums noteikt izlīdzinātus maksājumus par siltumapgādi.

Apakškomisija šodien vienojās to noteikt kā vienu no prioritātēm, kurai vēlas rast ātru risinājumu. Arī Latvijas Pašvaldību savienība uzskata, ka viens no īstermiņa risinājumiem varētu būt atlikto un avansveida maksājuma definējums maksai par siltumapgādi.Ekonomikas ministrijas (EM) Būvniecības un mājokļu politikas departamenta direktore Ilze Oša arī norādīja, ka jautājumu par izlīdzinātiem maksājumiem varētu pārrunāt ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju un tad turpināt darbu pie šāda risinājuma. Vienlaikus Oša norādīja, ka šāds ierosinājums nerisina problēmu ar iedzīvotāju maksātspēju, turklāt jāatstāj viņiem iespēja lemt neveikt izlīdzinātus maksājumus.Arī apakškomisijas deputāti bija pozitīvi noskaņoti par šo ierosinājumu, norādot, ka vairākās mazās pašvaldībās šāds modelis jau tiek īstenots.Pie šī jautājuma apakškomisija varētu atgriezties pēc divām nedēļām, savukārt nākamnedēļ komisijas plāno diskutēt par ilgtermiņa risinājumiem apkures parādu problēmai.Kā ziņots, Mājokļa jautājumu apakškomisija plāno pievērsties jautājumam par izmaiņām normatīvajos aktos, kas paredzētu, ka iedzīvotāji par komunālajiem pakalpojumiem varētu norēķināties tieši ar to sniedzējiem.

Pievieno komentāru

Jelgava