Kampars: jaunais būvniecības likums projektu saskaņošanas laiku samazinās vairāk nekā trīs reizes 3

Jaunais būvniecības likums projektu saskaņošanas laiku samazinās vairāk nekā trīs reizes - no pašreizējām 170 dienām līdz 50 dienām, Saeimas tautsaimniecības komisijas sēdē trešdien teica ekonomikas ministrs Artis Kampars.

Viņš sacīja, ka viens no jaunā būvniecības likuma mērķiem ir padarīt vienkāršāku projektu saskaņošanu. Ministrs pastāstīja, ka pašlaik saskaņošanas process ilgst aptuveni 170 dienu, bet pēc jaunā likuma stāšanās spēkā plānots paātrināt saskaņošanas procesu, kā arī padarīt to vienkāršāku.Kampars klāstīja, ka ar jauno būvniecības likumu iecerēts veicināt konkurētspēju un investīciju piesaisti, kā arī samazināt projektu saskaņošanas laiku un vairāk iesaistīt pašvaldības.Neskatoties uz Latvijas Arhitektu savienības un arī Latvijas Būvinženieru savienības iebildumiem, valdība maijā atbalstīja jauno Būvniecības likumu. Savienību pārstāvji valdībā iebilda pret vairākām likuma normām, tostarp Arhitektu savienības pārstāvji uzsvēra, ka jaunais likums samazinās kontroli nozarē, kas jau tagad ir vāja.Ekonomikas ministrija (EM), kas likumprojektu sagatavoja, paskaidroja, ka tā mērķis ir radīt mūsdienīgu būvniecības procesa tiesisko regulējumu, kas saskaņotu nacionālos likumus ar Eiropas Savienības tiesību aktiem un veicinātu būvniecības attīstību, kā arī sekmētu sabiedrības iespējas līdzdarboties lēmumu pieņemšanā, nodrošinot maksimālu būvniecības ierosinātāja un sabiedrības interešu aizsardzību, kas balstīta uz likumprojekta būtību - būvniecība ir teritorijas plānojuma izpilde.Četri būtiskākie jaunā Būvniecības likuma principi, kas būs jāievēro būvniecības dalībniekiem, kā arī valsts un pašvaldības institūcijām, ir arhitektoniskā kvalitāte, atklātība, ilgtspējīga būvniecība un vides pieejamība, norādīja EM.Plānots, ka likumprojekts stāsies spēkā ne ātrāk kā sešus mēnešus pēc tā izsludināšanas - 2011.gada 1.aprīlī.Pašlaik Latvijā ir spēkā 1995.gada Būvniecības likums.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

auns

Pilnīgs idiotisms. Tagad jau pēc VBI likvidācijas ir bardaks . Kas būs nākotnē .... murgs ! Kontroles nekādas . Tīrākā korumpētība . A.Jēkabsons profisionālis būvniecībā ...ha.ha.haahā ,,jurists ,kas stāvējis tuvu būvniecībai . Vai viņš zin ko elimentāru ...,kaut vai ķieģeļu izmērus (standarta )

pirms 10 gadiem, 2010.11.18 20:43

mērnieks

Jā tikai pašvaldības dara savu- piemēram topogrāfijas saskanošana ar katru gadu kļūst laikietilpīgāka! Tāda sajūta ka pašvaldības darboņi rada noteikumus lai attaisnotu savu krēsl-vietu!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.17 23:49

dainis jelgava

es par jums - arti kampar . ar cieņu - par lr būvniecību .

pirms 10 gadiem, 2010.11.17 22:46

Jelgava