Kampars: pēc aprīlī gaidāmā elektrības cenu kāpuma, nākamos piecus gadus tarifi, visticamāk, netiks celti 9

Pēc aprīlī gaidāmā elektrības cenu kāpuma, nākamos piecus gadus Latvijas energokompānijas "Latvenergo" tarifi, visticamāk, netiks celti, trešdien intervijā LNT raidījumā "900 sekundes" teica ekonomikas ministrs Artis Kampars.

"Nākamos piecus, četrus gadus tarifi, visticamāk netiks mainīti. Realitāte ir tāda, ka mums ir jāinvestē vairāk tīklos un jāatīsta "Latvenergo" infrastruktūra," skaidrojot gaidāmo elektroenerģijas tarifu kāpumu, teica Kampars.Pēc viņa teiktā, "Latvenergo" tarifu kāpums ir objektīvs un, viņāprāt, ir panākta sistēma, lai elektrības cenu kāpums neietekmētu mazturīgos Latvijas iedzīvotājus.Jau vēstīts, ka Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) veiks rūpīgu "Latvenergo" tarifu projekta izvērtējumu par ekonomisko pamatotību un atbilstību normatīvajiem aktiem.Vienlaikus SPRK aicinājusi Ekonomikas ministriju (EM) kā "Latvenergo" akcionāru un Labklājības ministriju (LM) kā atbildīgo valsts iestādi par sociālo politiku, ņemot vērā "Latvenergo" iniciatīvu celt tarifu, izmantot iespēju rast tiesiskus risinājumus sociāli atbildīgas politikas īstenošanai un atsevišķu sociālo grupu aizsardzībai.Aģentūra BNS jau vēstīja, ka "Latvenergo" elektroenerģijas gala tarifs patērētājiem no 1.aprīļa pieaugs par 21%, bet jaunie tarifi neskars 61% "Latvenergo" klientu jo tie tiks piemēroti klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kilovatstundām. Jaunais tarifs ietekmēs visus juridiskos "Latvenergo" klientus, kas ir 26% no kopējā uzņēmuma klientu skaita. Jaunais tarifs ietekmēs arī daļu mājsaimniecību, bet 450 tūkstošiem jeb pusei mājsaimniecību no aprīļa tarifs nemainīsies. Tarifs pieaugs tiem klientiem, kas gadā patērē vairāk par 1200 kilovatstundām. Patērējot vismaz 1201 kilovatstundu, tiks piemērots paaugstināts tarifs.Pēdējo reizi elektrības tarifi Latvijā mainījās 2008.gada 1.aprīlī, elektrībai iedzīvotājiem sadārdzinoties par 39,2%, bet uzņēmumiem - vidēji par 36%. Pašreiz iedzīvotājiem elektrības tarifs ir 8,25 santīmi par kilovatstundu. Savukārt juridiskām personām tarifa izmaiņas ir atkarīgas no vairākiem faktoriem - pieslēguma sprieguma pakāpes, izvēlētā tarifa un patēriņa.Kompānija "Latvenergo" ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus. "Latvenergo" koncernā ietilpst "Latvenergo" un pieci meitasuzņēmumi - "Augstsprieguma tīkls", "Sadales tīkls", " Latvenergo Kaubandus", " Latvenergo Prekyba" un "Liepājas enerģija".

Pievieno komentāru

Komentāri 9

ai-kā-sāp

Kampars auna piere,cik var zagt tautu.:(

pirms 9 gadiem, 2011.02.03 00:57

micro

Nesen tika publcēts, ka Latvenergo peļņa ir pieaugusi 2x reizes, salīdzinot ar iepriekšējo gadu! Kā var pieaugt peļņa, ja uzņēmums pastāvīgi investētu, t.i., visu laiku būtu izdevumi, kuri šo peļņu arī noēstu! Izskatās gandrīz kā ar LV ceļiem - cilvēki maksā n-tos nodokļus, taču bedres tik vairojas.

Jauna valde, jaunas tukšas kabatas!

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 13:27

Resnais

Man liekas, viņš pūš pīlītes, jo tīklu investīcijas, resp līniju ievilkšana notiek uz lietotāja rēķina. Tāpat PVN pacelšana nu nekādi neietekmē investīcijas. Laikam lauku mājās būs jāiepērk lieks krokodilu komplekts, ko uz vadiem uzmest

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 13:12

Greex

Vai "investēt tīklos un attīstīt infrastruktūru" nevar no tās 40 miljonu latu peļņas?

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 12:32

aleks

Aršo milzīgo peļņu20 gados varējāt visas elektropārvades līnijas pievadīt ar kabeļiem.

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 11:27

Doks

Un šāds sviestainis EM vada? Uzķēries uz Latvenergo dilentatiskā stulbuma uzskatā, ka 1 Latvenergo klients = 1 mājsaimniecība (pie tāda apjoma tukšo nepārdoto atņemto dzīvokļu valstī)! Nudien idiots.

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 10:51

Kampars pie teikšanas nebūs ilgāk par gadu, ko viņš par 5 gadiem murgo?? :D

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 10:50

oxy

Tiešām, cilvēks idiots. Visur normāli ir tā, ka jo vairāk pērc, jo mazāk maksā. Šeit kaut kāda shēma "brīvā tirgus regulētai deregulācijai".
Man ir el. grīda vannas istabā. Tā apēd tieši 100 KWh mēnesī; vēl ir sūknis akā, kas arī apēd ap. 150 KWh mēnesī; un tad vēl ir apgaismojums. Kopā ap 350 KWh mēnesī sanāk. Pēc Kampara un Latvenergo plāna sanāk, ka esmu lielais patērētājs un man tagad ir jāsubsidē kaut kādi nezināmi nabadziņi, kas iespējams sēž MK ēkā.
Ko man tagad darīt – pieprasīt no Kampara atpakaļ naudu, kas ieguldīta el. grīdas izbūvē?
Nemainīsies mājsainiecībām-pensionāriem, jo viņu jau nu nekādi nevar pārtērēt 1200KWh. Ģimenēm ar bērniem tas pieaugs daudz bolers, veļasmašīna, plīts, trauku mazgājamā mašīna ģimenēs ar bērniem tiek lietots intensīvi. Ja runā par elektrības taupību vai būs pareizi alstēgt boleri un nemazgāties 21.g. tad jau sanāksolis atpakaļ par gadsimtu.

pirms 9 gadiem, 2011.02.02 10:00

Jelgava