Ķīlis: veselības mācība skolās ir nepieciešama, taču diez vai tā būtu jāpasniedz kā atsevišķs priekšmets 4

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis uzskata, ka veselības mācība skolās būtu nepieciešama, taču diez vai tā ir jāpasniedz kā atsevišķs priekšmets, lai arī šādu ierosinājumu izteikusi jaunā veselības ministre Ingrīda Circene.

Circene iepriekš norādīja, ka saistībā ar seksuāli transmisīvo slimību izplatības pieaugumu skolēnu vidū skolās būtu jāatjauno veselības mācība.Ķīlis savukārt pieļāva, ka daudz efektīvāk būtu veselības mācības saturu nozīmīgā apmērā iekļaut sociālo zinību programmā."Tas nozīmē, ka sociālo zinību saturs būtu būtiski jāpārskata, jo arī Iekšlietu ministrijai ir nodoms mācību saturu skolās papildināt ar mācību par drošības jautājumiem," aģentūrai BNS teica Ķīlis.Ministrs atzina, ka veselības mācība skolēniem, ja tā tiktu ieviesta, būtu jāapgūst pamatskolā. "Nevaru teikt, ka tas būtu nepieciešams trešajās vai ceturtajās klasēs, bet pamatskolā jau noteikti. Tīņu vecumā ir šis tas jāzina par tādām lietām, to nevar nezināt," klāstīja Ķīlis.Arī jaunās valdības deklarācijā  ir iekļauts punkts, kurā valdība apņemas veicināt veselīga dzīvesveida un uztura popularizēšanu sabiedrībā, kā arī atjaunot veselības mācību skolās kā atsevišķu mācību priekšmetu.Pēc Circenes domām, par tādiem specifiskiem jautājumiem kā reproduktīvā veselība, kontracepcija, seksuāli transmisīvās slimības ar bērniem būtu jārunā speciāli apmācītiem mācībspēkiem. Tādi bijuši veselības mācības skolotāji.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Sals

Cik var tās sociālās zinības mācīt - vienu un to pašu - vairākus gadus no vietas, bet veselības mācību gan vajadzētu mācīt.

pirms 9 gadiem, 2011.11.14 08:48

xxx

Kilis dzied viena stabule ar Circeni, nezinadami, kas ir izglitibas programmas un macibu satura.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 22:35

skolotāja

Savulaik mācīju veselības mācību - ne tikai dzimumaudzināšanu, bet arī visas citas komponentes. Tad šo priekšmetu apvienoja ar sociālo zinību saturu. Ja veselības mācību mācīja pārsvarā biologi, tad sociālās zinības parasti māca vēsturnieki, kam ir grūti runāt par kutelīgākiem jautājumiem, tomēr saturā viss ir iekļauts - drošība, veselīgs uzturs, STS, pubertāte un seksuālā audzināšana utt.

Ķīļa kungam un IZM pārstāvjiem derētu pārlasīt mācību priekšmetu standartus un pasekot pašu izveidotajām reformām, tad tādas aplamības nebūtu jāraksta.

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 18:03

skolotājs

Kīli palasi tak beidzot mācību standartus un tad beidzot ieraudzīsi cik daudz jau veselības mācība tiek mācīta-tikai jēga kāda ????Dzērājs arī taču zin, ka dzert ir slikti, bet dzer!!!!Zināšanas un prakse diemžēl neiet roku rokā!

pirms 9 gadiem, 2011.11.13 14:47

Jelgava