Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurences padome aicina Jelgavas pašvaldību topošajai amatu mājai noteikt atbilstošu nomas maksu 6

Konkurences padome (KP) atzinīgi novērtē Jelgavas pašvaldības ieceri topošās amatu mājas telpas iznomāt tūrisma uzņēmējiem, bet pašvaldībai par šo telpu nomu būtu jāprasa atbilstoša samaksa, pausts KP paziņojumā pēc tam, kad tā izvērtēja Jelgavas pašvaldības ieceri atjaunot vēsturiskās ēkas Vecpilsētas ielā 2 un Asara ielā 1.

KP saņemts privātpersonas iesniegums, kurā paustas bažas par pirmšķietamu Jelgavas domes iesaisti tūrisma maksas pakalpojumu sniegšanā. Atbildot uz paustajām bažām, pašvaldība KP informējusi, ka vēsturiskās ēkas ir plānots iznomāt juridiskām personām uzņēmējdarbības veikšanai. Proti, vecpilsētā plānots izveidot amatu māju, kurā paredzēts izvietot amatnieku darbnīcas istabu, audēju darbnīcu, kurās darbosies juridiskās personas.

"KP atzinīgi novērtē pašvaldības vēlmi nodot izveidoto amatu māju nomā privātiem komersantiem uzņēmējdarbības veikšanai, tādējādi izvairoties no pašvaldības iesaistes saimnieciskajā darbībā, jo publiskas personas vai tās kapitālsabiedrības nepamatota iesaiste saimnieciskās darbības veikšanā, kas veikta bez rūpīga ekonomiskā un juridiskā izvērtējuma, var negatīvi ietekmēt konkurenci konkrētajā tirgū, kas ilgtermiņā var novest ne tikai pie privāto uzņēmumu izstumšanas, bet arī pie nozares attīstības apstāšanās, nepietiekamas jaunu uzņēmumu ienākšanas tirgū, ierobežotām patērētāju izvēles iespējām, cenu pieauguma un publiskas personas resursu nelietderīgas izlietošanas," norādīts KP vadītājas Skaidrītes Ābramas parakstītajā dokumentā.

Vienlaikus KP vērsusi pašvaldības uzmanību uz to, ka pašvaldībai, nosakot iespējamo nomas maksu, būtu jāņem vērā arī veiktie ieguldījumi un izmaksas par amatu mājā esošo inventāru, kas tiktu izmantots saimnieciskajā darbībā. Tādējādi pašvaldības izvēlētajam komersantam netiktu sniegtas nepamatotas ekonomiskās un konkurences priekšrocības, kuras nebūtu pieejamas citiem komersantiem, kuri vēlētos nodarboties ar līdzīgu pakalpojumu sniegšanu un kuriem tādēļ būtu nepieciešams izmantot savus privātos resursus.

Pašvaldības sniegtā informācija liecina, ka līdz 2019. gada 28. februārim Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma saņemšanai plānots sagatavot un iesniegt projekta pieteikumu "Dzīvesziņas un arodu sētas izveide Vecpilsētas iela 2, Jelgavā".

KP neiebilst pret Jelgavas amatu mājas iznomāšanu uzņēmējiem, bet aicina noteikt atbilstošu samaksu par šo pakalpojumu.Pievieno komentāru

Komentāri 6

dore

Ieliks savējo puķu veikalu, vienīgi no Domes patālu jāiet pēc "šmigas".

pirms gada, 2018.11.01 18:24

Santa

Raksts/stāsts nav par šo māju. Šis nams ir Vecpilsētas iela 14, nevis Vecpilsētas iela 2 un J.Asara iela 1 - tie ir divi dažādi projekti.

pirms gada, 2018.11.02 01:47

Vincents

Te izskatās, ka būs kā citur valsts un pašvaldības jaunajos objektos. Rekonstrukcijas izmaksas būs lielas, līdz ar to nomas maksa arī būs augsta, par kādu neviens uzņēmējs nebūs ar mieru telpas nomāt.

pirms gada, 2018.11.02 09:42

liinux

Vecpilsētas iela 2 un J.Asara iela 1 vēl nekas netiek remontēts!
Žurnālists vismaz varēja mātei googlei pajautāt, kur atrodas šis minētās mājas, nevis ielikt pavisam citu objektu!

pirms gada, 2018.11.02 13:01

Jelgava