Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Konkurents kritizē Jelgavā ieviesto SEB bankas elektronisko braucienu apmaksas sistēmu 6

Lai attīstītu savu jaunizveidoto elektronisko braucienu apmaksas sistēmu, SEB banka liek iedzīvotājiem kļūt par tās klientiem, turklāt šai sistēmai ir daudz ierobežojumu un tehnisko problēmu, uzskata uzņēmuma SIA «Transporta telemātikas sistēmas» vadība.

Jelgavas Autobusu parka (JAP) transportlīdzekļos SEB bankas elektronisko braucienu apmaksas sistēma esot ieviesta pirms nepilna gada un bez attiecīga iepirkuma izsludināšanas. Pašlaik Jelgavas skolēniem un pensionāriem jākļūst par SEB bankas klientu piespiedu kārtā, lai saņemtu Jelgavas pašvaldības atvieglojumus braukšanas apmaksai, norāda konkurentu pārstāvji.

Ar šādu situāciju drīzumā varot sastapties arī Liepājas iedzīvotāji, ja par likumīgu tiks uzskatīts pašlaik notiekošais Liepājas domes konkurss par transporta braucienu apmaksas sistēmas ieviešanu. Likuma normas aizliedz uzņēmumam, kas konsultē valsts iestādi iepirkuma jautājumos, šajā konkursā piedalīties, tomēr Liepājas domes izsludinātajā konkursā SEB banka tika piesaistīta specifikācijas izveides procesam, kā arī iesniedza savu piedāvājumu un piedalās sarunu procedūrā, apgalvo uzņēmēji.

Neskatoties uz to, ka SEB bankas sistēmā tiek izmantotas bankas iekārtas, faktiski SEB e-karte nav sertificēta VISA vai «MasterCard» un nevar tikt izmantota bankas karšu termināļos, apgalvo «Transporta telemātikas sistēmu» vadība.

Sertifikācijas neesamība tiekot apstiprināta arī ar to, ka uz SEB e-kartes nav VISA vai «MasterCard» logo, turpretī uz visām bankas kartēm šāds logo vienmēr ir izvietots.

«SEB bankas sistēmu ir izstrādājuši cilvēki, kuriem nav pieredzes darbam ar elektroniskajām transporta apmaksas sistēmām. Rezultātā SEB bankas sistēmai ir daudz ierobežojumu un tehnisko problēmu,» uzsver uzņēmuma pārstāvji. Izmantoto termināļu savienojumā bieži vien ir kļūdas, un e-karšu lietotāji ik pēc laika nevar veikt brauciena apmaksu.

Piemēram, Jelgavā sistēmas neveiksmīgas konfigurācijas dēļ braukšanas maksas atvieglojumu saņēmējiem ir ērtāk un lētāk iegādāties papīra mēnešbiļetes vai arī vienreizējas brauciena biļetes, nekā izmantot SEB e-karti atvieglojumu saņemšanai.

Tāpat neesot paredzēts tāds svarīgs elektroniskās norēķinu sistēmas ieviešanas aspekts kā skaidras naudas plūsmas samazinājums. Transporta pārvadājumos «ēnu apgrozījums» ir palicis tādā pat līmenī kā pirms sistēmas ieviešanas.Latvijas

Komercbanku asociācijai esot nepieciešams pievērst uzmanību situācijai, bet pilsētām - izvērtēt SEB bankas transporta sistēmu atbilstoši tās tehniskajai funkcionalitātei.

Kā ziņots, Jelgavā elektroniskā «Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte» ir arī SEB bankas maksājumu karte. Izmantojot karti, Jelgavā deklarētie pensionāri un politiski represētās personas var norēķināties par braucieniem pilsētas autobusos, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Tāpat Jelgavas novada pašvaldība atbalstījusi Jelgavas pilsētas jauno SEB bankas skolēnu apliecību sistēmu norēķiniem autobusos, lai nokļūtu uz pilsētas skolām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Jo Jo

Izskatās pēc konkurentu murgaina pasūtījuma raksta.

pirms 6 gadiem, 2013.08.15 11:16

e-talons

vajadzēja to pašu e-talonu ko rīgā ieviest kā dobelē, lai var braukt LV ar vienu nevis katrā kaktā kaut kas savs. P.S. SEB = Ierāviņš.

pirms 6 gadiem, 2013.08.15 11:29

Intars

Ne nu gan seb sev reklāmās akciju izdomāja. Labāk jau kaut kā apvienot kartes lai nekolekcionēt tās sava makā vai kabatā, nekā vel iet un kļūt par vel viena bankas klientu.

pirms 6 gadiem, 2013.08.15 12:48

Ainis

Vispār tā ir lobēšana, kas ir aizliegta ar likumu! Žēl, ka banka šādā veidā uzspiež savus pakalpojumus un vēl jo vairāk žēl uzņēmējus, šajā gadījumā SIA «Transporta telemātikas sistēmas», kas spiesta gulties zem finanšu nišas smagsvara bez pa labi / pa kreisi iespējām ..

pirms 6 gadiem, 2013.08.15 14:25

:))))

SEB banka jau nav vainīga, ka konkursā neviens cits nepiedalījās! Kur šis gudrais d...ējs bij gadu iepriekš?

pirms 6 gadiem, 2013.08.15 22:51

Jelgava