Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Labākā Latvijas IKT bakalaura darba autore – LLU studente Sandra Rakickaite

Par 2017./2018. studiju gada labākā informācijas un komunikāciju tehnoloģiju (IKT) nozares studiju noslēguma bakalaura darba autori Latvijā konkursā “ZIBIT 2018” atzīta LLU Informācijas tehnoloģijas fakultātes absolvente un maģistrante Sandra Rakickaite, informē LLU pārstāve Lana Janmere.

LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvente S.Rakickaite konkursā prezentēja savu bakalaura darbu “Uz blokķēdes tehnoloģijas balstītu viedo īres līgumu realizācija”, kurš tika atzīts par labāko IKT nozares bakalaura darbu Latvijā. Bakalaura darba zinātniskais vadītājs ir fakultātes lektors un pētnieks Mg.sc.ing. Ingus Šmits.

S.Rakickaite saņēma atzinību un 800 eiro naudas balvu, tāpat balvu saņēma arī darba zinātniskais vadītājs I.Šmits. Balvas pasniedza Latvijas IKT nozares lielākie uzņēmumi “Accenture Latvia” un “Emergn”.

Šobrīd S.Rakickaite ir LLU 1. kursa maģistrante studiju programmā “Informācijas tehnoloģijas”, bet savulaik kā jelgavniece vidējo izglītību ieguvusi Jelgavas Valsts ģimnāzijā un pirms pāris mēnešiem šovasar jau absolvējusi Informācijas tehnoloģiju fakultātes pamatstudiju programmu “Datorvadība un datorzinātne”.

“Virzienu bakalaura darbam man ieteica zinātniskais vadītājs Ingus Šmits, jo blokķēžu tehnoloģijas ir ļoti aktuāls temats informācijas tehnoloģijās. Toreiz mēs nospriedām, ka kriptovalūtas noliksim nost plauktiņā un manā darbā pētīsim, kā blokķēdes var izmantot ārpus finanšu sektora. Tā kā blokķēdēm piemīt tādas priekšrocības kā nodrošinājums pret ierakstu viltošanu un dzēšanu, nolēmām, ka varētu mēģināt aizstāt elektroniskos līgumus (manā gadījumā – īres līgumu) ar viedo īres līgumu, kas balstīts uz blokķēdes tehnoloģijas. Tika izveidots šis viedais īres līgums, kas glabājas blokķēdē, un mijiedarbībai ar to tika izveidots vienkāršs “web” aplikācijas prototips,” par bakalaurā darbā paveikto stāsta S.Rakickaite.

Šogad kopumā astoņas Latvijas augstākās izglītības iestādes konkursam izvirzīja 16 bakalaura darbus un 20 maģistra darbus. Otro vietu konkursā ieguva Latvijas Universitātes absolvents Kārlis Mārtiņš Briedis ar bakalaura darbu “Televīzijas satura klasificēšana”, bet trešo – Latvijas Universitātes absolvents Gustavs Helmuts Felsbergs ar darbu “Vienas lapas tīmekļa lietotņu veiktspēja”.

Konkursā “ZIBIT” ik gadu tiek vērtēti visu lielāko augstskolu labākie IKT nozares noslēgumu darbi, un LLU Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolventi vienmēr ir laureātu vidū.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Jelgava