Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lai pasargātu kapu pieminekļus, retinās ozolus un priedes

Lai koku zari vecajās kapsētu daļās neapdraudētu apmeklētājus un pieminekļus, Jelgavas pašvaldības iestāde «Pilsētsaimniecība» iecerējusi izzāģēt 100 koku, lielākoties ozolu, zarus.

Meklējot darbu veicēju, «Pilsētsaimniecība» skaidro, ka kapsētu vecajās daļās aug koki, kuriem, veicot apbedījumus, bojāta sakņu sistēma, tāpēc tie ir pilnībā vai daļēji nokaltuši, radot apdraudējumus kapsētu apmeklētājiem. Daudziem bojāts stumbrs, taču vēl vairāk kokiem nokaltuši zari, kas var nolūzt un bojāt kapsētu mazās arhitektūras formas – pieminekļus, sētiņas, apmales, soliņus.

Kopumā plānots atzarot 100 koku – 45 ozolus, 30 priedes, 15 kļavas un pa piecām liepām un bērziem. Visvairāk bīstamo koku ir Baložu kapsētā – 50, 30 – Meža kapos, pa desmit – Zanderu un Bērzu atdusas vietās.

Darbi kapsētās pašvaldības iestādes iepirkuma uzvarētājam jāpaveic mēneša laikā no līguma noslēgšanas dienas. Sauso zaru izzāģēšana jāveic arborista vadībā. Kapsētās nav iespējams izmantot pacēlājus un citu lielgabarīta tehniku, tāpēc jānodrošina arī rūpnieciskais alpīnists.

Pievieno komentāru

Jelgava