Laika apstākļi gadumijā atkal var radīt grūtības 2

Liela sniega daudzuma un puteņa dēļ laika apstākļi gadumijā atkal var radīt grūtības, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Jau pēdējās šī gada darba dienās sniegs ir gaidāms visā Latvijā, vietām tas būs pat stiprs, un atkal ievērojami palielināsies sniega sega.30. un 31.decembrī laika apstākļus mūsu reģionā aizvien noteiks ciklons, kas šodien Latvijai pietuvojās no dienvidaustrumiem, līdz ar to vēl snigs, naktī uz 30.decembri valsts centrālajos un austrumu rajonos - pat stipri.31.decembrī dienas otrajā pusē un vakarā laika apstākļi īslaicīgi uzlabosies, debesis pat skaidrosies, tomēr no ziemeļrietumiem strauji Latvijai tuvosies jauns un ļoti aktīvs ciklons, kas atkal svētku naktī visā teritorijā atnesīs sniegu, vietām tas būs pat stiprs, snigšanas laikā būtiski pasliktināsies redzamība.Tā kā pastiprināsies arī vēji – sākumā dienvidrietumu puses, pēc tam tie iegriezīsies no rietumiem, ziemeļrietumiem – gaidāms arī putenis. Vēja brāzmas sasniegs 15-19 metrus sekundē, bet jūras piekrastē, iespējams, pat vētras spēku.Līdz ar to svētku nakts nebūs ļoti auksta: minimālā gaisa temperatūra gaidāma robežās no -4 līdz -9 grādiem, tikai valsts austrumu rajonos sasniegs -10…-15 grādus, bet pašos piekrastes rajonos būs vēl par kādu grādu siltāk. 1. janvārī dienā temperatūra būs no 0...+2 grādiem piekrastē līdz -4...-6 grādiem valsts austrumu rajonos.Turpmākajās Jaunā gada pirmās nedēļas dienās neliels sniegs gaidāms vien atsevišķos rajonos, pierims arī vēji un gaisa temperatūra aizvien pieturēsies robežās, kas liecinās par stabilu ziemu – nav gaidāms atkusnis, arī stiprs sals pagaidām netiek prognozēts.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Baltaisdainis

Te ir runa par laika apstākļiem nevis par politiku tu garā vājais ! Labāk būtu papīra tūtiņā iepirdis... vismaz kādu labu darbu būtu paveicis.

pirms 10 gadiem, 2010.12.30 18:37

Jelgava