Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Laikraksts: «Fortum» trokšņus slāpēs ar sienām 15

Nākamās nedēļas vidū, klātesot augstām Somijas un Latvijas valsts amatpersonām, plānots atklāt siltumapgādes uzņēmuma «Fortum» biomasas koģenerācijas staciju. Taču tās apkārtnē dzīvojošos pagājušajā nedēļā atkal pārsteiguši pārāk skaļi trokšņi. Uzņēmuma pārstāvji mierina – lai skaņas mazinātu, tiek veidotas slāpējošās sienas gan uz būves jumta, gan apkārt teritorijai, šodien raksta laikraksts «Zemgales Ziņas».

«Kādu laiku viss bija normāli, bet tagad trokšņi un vibrācijas ir atsākušās,» «Ziņām» sūdzas kāda Rūpniecības ielas mājas iedzīvotāja. Viņai ir informācija, ka uzņēmums ir mērījis trokšņu līmeni, taču kundze apšauba, ka tas tiešām nepārsniedz atļauto.

Apkārtējo namu iedzīvotāju sūdzības nenoliedz arī «Fortum» komunikācijas vadītāja Guntra Matisa: «Tā kā vasaras laikā saražoto siltumenerģiju nav iespējams pilnībā lietderīgi izmantot pilsētas centralizētās siltumapgādes sistēmā, testēšanas laikā saražotais siltumenerģijas pārpalikums tika novadīts dzesēšanai uz koģenerācijas stacijas jumta izvietotajos dzesētājos, tādējādi radot troksni, par ko saņēmām apkārtējo iedzīvotāju sūdzības. Normālā darbības režīmā vasaras mēnešos šādas slodzes netiek izmantotas. Attiecīgi arī netiks sasniegts šāds trokšņu līmenis.» 

Viņa skaidro, ka pašlaik notiek stacijas iekārtu regulēšana un pārbaude ar dažādiem kurināmā veidiem un atšķirīgām slodzēm, tai skaitā ilgstošu darbību ar maksimālo jaudu, kāda varētu būt ziemas aukstajos mēnešos.

Testēšanas periodā uzņēmums veicis trokšņu līmeņa mērījumus visām troksni radošām iekārtām, lai tās pieregulētu iekārtas, kā arī izvēlētos visefektīvākās prettrokšņu iekārtas katram avotam. «Pašlaik tiek uzstādīts troksni mazinošs norobežojošs žogs, darbs tiks pabeigts līdz 6. septembrim. Trokšņu ierobežošanas galvenos pasākumus, tai skaitā uz koģenerācijas stacijas jumta, plānots īstenot līdz oktobra beigām, pirms apkures sezonas sākuma,» informē G.Matisa.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

!!

Dzīvoju netālu, tervetes ielā pretīm kuršiem, pat ar atvērtu logu naktī troksnis nebūt nav tik liels lai nevarētu gulēt, pat mājā zīdainim miegu netraucē, turpat netālu esošais dzelsceļš tad jau rada lielāku trobeli.

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 15:28

vārds

tur blakus dzīvo kaut kādi īpaši jutīgi ņerkstuļi

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 15:38

Jocīgi

Tad neliekaties ne zinis par šo trokšņu problēmu, pārējie lai rīkojas pēc saviem ieskatiem, jo es dzīvoju uz Tērvetes ielas tuvāk Rūpniecības ielas krustojumam un patiešām troksnis traucē, tāpat, cik zināms arī kaimiņi ir neapmierināti.

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 17:50

!!

Nu es arī dzīvoju tuvāk krustojumam, divas mājas varbūt starpā.

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 21:00

ha

sabūvējuši mājas rūpnieciskās apbūves teritorijā un vēl pīkst

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 14:53

Arī jocīgi

Kad kaimiņš asarā pie atvētiem logiem veceni drāž,visa apkārtne skan

pirms 6 gadiem, 2013.09.03 20:22

joks

fui !un tev laikam siekala teceja!

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 07:20

ervins

troksnis bija liels.tvaika makoni snac!vai tie nav kaitigi videi?vispar kogeneracijas stacija tika uzcelta bez apkartejo iedzivotaju piekrisanas!

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 07:18

zemgaliete

ja katru reizi jums prasīs piekrišanu, tad Jelgavā vispār nekā nebūs...ņerkstētāji.
Tvaiks nav kaitīgs videi ķīmiskā veidā. Apkārtējiem vienkārši gribas kādu labumu iešņaukt nāsīs, kā jau vienmēr visos objektos...

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 08:38

kastanu iela :)

Mani vairāk izbrīna šī trakā iluminācija - naktī šo objektu vērts apskatīt katram - riktīgs kosmosa kuģis nolaidies uz zemes, bail pat iedomāties to ciparu, cik elektrības tur aiziet. Man ir dzīvoklis pretī šim gaismas objektam - naktī visi guļam kā dienā - gaisma noteikti nav jāslēdz

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 09:25

...

varētu i trokšņot i spīdēt, tikai kāda jēga, ja apkures nežēlīgos reķinus, vēlreiz uzsveru - nežēlīgos - tas nekādīgi neietekmēs. Bēdīgi. Vienmēr esmu par inovācījām, bet, lai tas nestu labumu apkārtējiem.... šajā gadījumā zaļi domājošo apsvērumi nav pietiekoša motivācija....

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 09:28

oi

un pie rēķiniem pieskaitīs izdevumus par jauno koģenerācijas būvi, kas maksā daudzus miljonus

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 09:58

AAb

Varbūt vispirms sagaidi jauno apkures sezonu, un tad blēj par lieliem un nežēlīgiem rēķiniem?

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 12:23

s

...to staciju jau necēla lai tev rēķinus samazinātu, tāpat skaidrs ka maksāsi tādus ciparus kādus piestādīs, altenatīvas ta nav...staciju uzcēla tie kuri vēlas nopelnīt - siltums tiks ražots ar mazākām izmaksām, bet rēķins tev paliks vecais:), saproti - onkām somijā ie vēlme nopelnīt naudu sievietēm, sievām, jaunām automašīnām un jahtām, onkām somijā ir dziļi pie vienas vietas kāds tev te rēķins...

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 14:44

to !!

manām sajūtām nav jāatbilst taviem priekšstatiem par trokšņu radītajām neērtībām

pirms 6 gadiem, 2013.09.04 11:55

Jelgava