«Latio»: dzīvokļu cena nekāpj, pakāpeniski pieaug darījumu skaits 1

Šā gada septembrī Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējās cenas pieaugums ir apstājies, izriet no «Latio» mājokļu tirgus pārskata. Jūlijā un augustā darījumu apjoms ar visa veida nekustamo īpašumu Latvijā sasniedza šogad augstāko atzīmi, bet darījumu apjoms ar mājokļiem augustā bija lielākais ne vien šogad, bet arī kopš 2008.gada oktobra, liecina zemesgrāmatas dati.

Lai gan pēdējā laikā palielinās plaisa starp pārdevēju un pircēju izpratni par tirgus situācijai atbilstošu īpašumu cenu, darījumu skaits ar mājokļiem pakāpeniski pieaugot. Pēc «Latio» datiem, Rīgas sērijveida dzīvokļu vidējā cena septembrī bija 580 eiro par kvadrātmetru (eiro/m2). Tas ir par diviem eiro mazāk nekā augustā. Gada laikā tipveida dzīvokļu vidējās cenas pieaugums ir 16% – 2009. gada septembrī dzīvokļu vidējā cena bija 500 eiro/m2.Lai arī cenu kāpums ir apstājies, pēdējā gada laikā sasniegtais dzīvokļu cenu pieaugums par 16% esošajā tirgus situācijā ir uzskatāms par ļoti strauju, raksturo «Latio» tirgus analītiķis Māris Grīnbergs. Viņaprāt, pagaidām nevar izdarīt nekādus secinājumus par to, vai dzīvokļu cenas nākamajos mēnešos palielināties vai ne.«Ekonomiski pamatotais tipveida dzīvokļu cenu līmenis apstākļos, kad notiek normāla valsts ekonomiskā attīstība un ir atjaunojusies kreditēšana, varētu būt starp 600 un 700 eiro/m2. Patlaban gan ir sarežģīti prognozēt, kad šis cenas līmenis varētu tikt sasniegts,» norāda M.Grīnbergs.«Latio» apkopotā informācija liecina, ka septembrī dzīvokļu piedāvājums vēl ir palielinājies. Lielāks tā pieaugums novērots kategorijā, kur dzīvokļu cena pārsniedz 50 tūkstošus eiro. Pieprasījums pēc sērijveida dzīvokļiem septembrī esot saglabājies iepriekšējo mēnešu līmenī.Jūlijā un augustā darījumu apjoms ar visa veida nekustamo īpašumu Latvijā sasniedza šogad augstāko atzīmi, bet darījumu apjoms ar mājokļiem augustā bija lielākais ne vien šogad, bet arī kopš 2008.gada oktobra, liecina zemesgrāmatas dati. Tas ir vērtējams pozitīvi. No janvāra līdz augustam mājokļu darījumu skaits Latvijā palielinājies par 2,5% un bija 8823 darījumi. Tas liecina, ka tirgus pakāpeniski atgūstas un tie cilvēki, kam ir pašu līdzekļi vai pieejams bankas finansējums, izmanto iespēju iegādāties mājokli, ja tā cena ir adekvāta esošajai tirgus situācijai, teic «Latio» Dzīvokļu un savrupmāju tirdzniecības nodaļas vadītāja Vija Gailīte.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Andris

Būsim reāli, īre - tā ir nauda vējā. Vai jūs zinājāt, ka maksājot līdz Ls 100 mēnesī, jūs varētu nopirkt kādu no vairāk kā 895 mājokļiem, kas šobrīd tiek pārdoti?
Piesakieties informācijai par mājokļa iegādes iespējām! www.nordeakredits.lv

pirms 11 gadiem, 2010.10.14 15:43

Jelgava