Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Latio": Jelgavā pērn pieaugusi aktivitāte dzīvokļu tirgū

Jelgavā dzīvokļu tirgus aktivitāte 2017. gadā ir pieaugusi – bijis lielāks pieprasījums, bet vērojams arī neliels piedāvājuma samazinājums, teikts nekustamo īpašumu kompānijas "Latio" 2017. gada mājokļu tirgus pārskatā.

Pieprasījumā Jelgavā dominē divistabu dzīvokļi par cenu līdz 30 000 eiro, informē "Latio". Pircēju interese par dzīvokļiem jaunajos un renovētajos projektos ir neliela, piedāvājumā ir dzīvokļi par cenu no 700 līdz 900 eiro par kvadrātmetru.

Dzīvokļiem Jelgavas centrā vidējā prasītā cena ir 650 līdz 700 eiro par kvadrātmetru. Vidējā sērijveida dzīvokļa cena šobrīd ir apmēram 500 eiro par kvadrātmetru, bet cenu diapazons – no 350 līdz 950 eiro par kvadrātmetru.

Darījumu skaits ar savrupmājām ir līdzīgs iepriekšējiem periodiem, būtisku izmaiņu nav, norāda "Latio". Interese ir gan par jaunām pēdējā desmitgadē būvētām mājām, gan par padomju laikā būvētām.

Jauno savrupmāju segmentā interese ir par nelielām kvalitatīvām mājām ar platību līdz 150 kvadrātmetriem, šādu darījumu summa parasti nepārsniedz 190 000 eiro. Savukārt padomju laikā būvēto māju segmentā pieprasītas ir mājas ar platību līdz 80 kvadrātmetriem ar nosacījumu, ka tās ir apmierinošā vai labā tehniskā stāvoklī un cena ir aptuveni 60 000 eiro. Šādu piedāvājumu tirgū ir maz, tāpēc lielākā daļa darījumu notiek ar mājām par cenu līdz 80 000 eiro, teikts pārskatā.

Pieprasījums pēc privātās apbūves zemes pastāv, bet piedāvājums neatbilst pircēja prasībām. Galvenie pircēju izvēles kritēriji ir atrašanās vieta un pieejamās komunikācijas, cena ir robežās no trīs līdz 19 eiro par kvadrātmetru.


Foto: ss.com

Pievieno komentāru

Jelgava