«Latvenergo»: parasti vēršanās tiesā neapstādina tarifu spēkā stāšanos 2

Parasti vēršanās tiesā neapstādina jauno tarifu spēkā stāšanos, šorīt intervijā telekompānijas LNT raidījumam «900 sekundes» sacīja «Latvenergo» valdes loceklis Uldis Bariss. «Jaunie tarifi stājas spēkā 1.aprīlī,» sacīja Bariss.

Kā piemēru viņš minēja tarifu izmaiņas 2008.gadā, ko tiesā apstrīdēja igauņu konkurenti - "Enefit". Tiesvedība šajā lietā joprojām turpinās, raksta diena.lv, atsaucoties uz nozare.lv.Vērtējot sešu pašvaldību vēršanos tiesā par jaunajiem "Latvenergo" tarifiem, Bariss akcentēja, ka mēs dzīvojam tiesiskā valstī un saprotams, ka katrs aizstāv savas intereses ar visiem pieejamiem līdzekļiem.Lūgts komentēt, vai "Latvenergo" peļņas atstāšana uzņēmuma rīcībā ļautu nepalielināt tarifus, Bariss uzsvēra, ka tarifu veidošanos nosaka objektīvi apstākļi - likumdošana un metodika. Līdz ar to nevar teikt, ka energokompānijas peļņas ieskaitīšana valsts budžetā tieši ietekmē tarifus. Tomēr viņš piekrita, ka, ieguldot "Latvenergo" peļņu uzņēmuma attīstībā, izdotos sekmīgāk sakārtot energotīklus, kas nozīmētu mazākus tarifus nākotnē.Kā ziņots, kopumā kopā tiesā ir reģistrēti 14 pieteikumi par Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas lēmumu.No šā gada 1.aprīļa stāsies spēkā jauna "Latvenergo" elektroenerģijas tarifu aprēķināšanas kārtība. "Latvenergo" elektroenerģijas tarifus izvērtēja regulators un atzina, ka nav pamata tos noraidīt.Saskaņā ar jaunajiem tarifiem vairāk būs jāmaksā mājsaimniecībām, kas tērē vairāk. Tarifs būs atkarīgs no patēriņa apjoma gada garumā, un uzskaiti sāks no 1.aprīļa. Par pirmajām 1200 kilovatstundām būs jāmaksā pašreizējais tarifs - 8,25 santīmi par kilovatstundu. Kad šis patēriņa apjoms tiks pārsniegts, tarifs būs 10,74 santīmi par kilovatstundu.Pēc "Latvenergo" aprēķiniem, apmēram 30% mājsaimniecību ikmēneša maksa par elektrību gada griezumā pieaugs vidēji par latu, 16% mājsaimniecību ikmēneša maksa pieaugs vidēji par 4,36 latiem, bet 6% - par vairāk nekā desmit latiem. Puse mājsaimniecību neizjutīs tarifu izmaiņas.Juridiskajām personām, kam nav pienākums pirkt elektrību brīvajā tirgū, no 1.aprīļa tiks piemērota tirgus cena, bet līdzšinējā viena tarifu plāna vietā varēs izvēlēties no trīs.Pēc "Latvenergo" sniegtās informācijas, vidēji no 1.aprīļa tarifs mainīsies par 21%.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Absurds,parasti jo vairāk ņem,jo lētāk,te viss otrādi!

pirms 9 gadiem, 2011.03.23 07:14

grāmatvede

ja 30 % iedzīvotāju rēķini pieaugs pare latu, un t.i. tarifam mainoties par 21%, tad viņu elektrības rēīķini pašlais sastāda 4 76 ls mēnesi un tie patērē 57 kW mēnesī. Bet tiem, kas patērē mazāk par 100 kW mēnesī taču solīja necelt tarifus?

ja 16% iedzīvotāju rēķini vidēji pieaugs par 4.36, t.o. tarifam minoties par 21%, elektrības rēīķini pašlais sastāda 20,76 ls mēnesi un tie patērē 251 kW mēnesī.

turklāt, tas nav godīgi celt tarifus, ja notiek tiesvedība. kas pārzin ES likumus? kā tarifus apstādināt?

pirms 9 gadiem, 2011.03.22 10:51

Jelgava