Latvenergo šaubās par iespēju atslēgt elektrības piegādi par apkures parādiem 5

Ja lietotājam nav parādu pret AS "Latvenergo" kā elektroenerģijas piegādātāju, ar elektrības piegādes regulāciju nav iespējams ietekmēt citu pakalpojumu saņemšanu, izskanējušo ideju apkures parādniekiem atslēgt citus pakalpojumus, piemēram, elektrību, portālam nozare.lv komentēja energokompānijas preses sekretāre Ivita Bidere.

Viņa norādīja, ka līdzīgi ir arī ar citiem pakalpojumiem - gāzes piegādi, kabeļtelevīziju, elektronisko sakaru pakalpojumus nevar atslēgt, ja lietotājs izpildījis savas saistības.Līdz ar to teorētiski ietekmēt var tikai tos komunālos pakalpojumus, kuriem iedzīvotāji ir apakšlietotāji, piemēram, trepju telpu apgaismojumu, sacīja Bidere.Elektroenerģijas piegādes atslēgšana iedzīvotājiem, kas nemaksā par siltumu, ir viena no Ekonomikas ministrijas pārstāvju virzītajām idejām, lai cīnītos ar parādniekiem. Arī finanšu ministrs Andris Vilks (V) izteicies, ka apkure ir pakalpojums, kuru daudz grūtāk, pat neiespējami atslēgt, bet tai pat laikā ir pakalpojumi, kurus vieglāk pārtraukt un par kuriem cilvēki maksā.Gada laikā kopš 2010.gada septembra apkures parādi pieauguši par 20%, liecina Latvijas Pašvaldību savienības informācija. Aptaujājot 91 pašvaldību, savienība noskaidrojusi, ka apkures parāds lielajās pilsētās, neskaitot Ventspili, 2010.gada septembrī bija 14,18 miljoni latu, bet šā gada septembrī - 16,24 miljoni latu, pieaugums ir 14,5%. Novados apkures parāds gada laikā pieaudzis no 6,61 miljona latu līdz 8,69 miljoniem latu - par 24%.Valstī kopumā 2010.gada septembrī apkures parāds bija 20,79 miljoni latu, bet šā gada septembrī - 24,93 miljoni latu - par 20% lielāks.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

parādnieks

strādāju par minimālo algu. Pēc nodokļu samaksas tīru saņemu-zem iztikas minimuma. Un manā skatījumā-iztikas minimums ir domāts( aprēķināts), kā pārtikas iztikas minimums. Ja paliek pāri nauda, maksāju par apkuri. Mans pienākums vispirms apģērbt un pabarot bērnus.

pirms 9 gadiem, 2011.10.03 08:39

Kurp_iesim

1.Ir cilvēku grupa, kura nemaksā nekād un neparko, ja vien var nesamaksāt.
2.Valsts un pašvaldību totālās uzņēmumu privatizācijas sekas ir tādas, ka svarīgie infrastruktūras uzņēmumi, tagad pieder privātpersonām, kuras ne jau labdarības dēļ pirkušas tos. "Fortum" ārzemju īpašniekiem ir pilnīgi vienalga, kas notiek ar mūsu ģimenēm.
3.Kas tas par muļķībām - elektrības atslēgšana par apkures parādiem?

pirms 9 gadiem, 2011.10.03 08:26

risinajums

kad apkures sniedzēji beigs domāt tikai par peļņu, un pakalpojuma cena būs adekvāta algām latvijā, tad nebūs arī problēmu

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 11:49

smieklīgi

Ja ģimenei jāizvēlas bērnam nodrošināt elementāru izglītību un un uzturu vai maksāt nenormāli dārgo apkuri, tad izvēlas pirmo,jo par apkuri var maksāt arī vasaras mēnešos ,bet bērnu jau nepabarosi vēlāk pēc pāris mēnešiem,jādod katru dienu ēst.Un no drošiem avotiem zināms,ka ''Fortum'' strādā ar peļņu, tad jau laikam tomēr mēs maksājam par visiem un visu...

pirms 9 gadiem, 2011.10.02 11:13

Jelgava