«Latvieši nedrīkst gaidīt trešo Ulmani, kurš visu izdarīs viņu vietā» 3

Latvijas iedzīvotāji nedrīkst gaidīt trešo Ulmani, kurš, esot Valsts prezidenta krēslā, visu vienpersoniski sakārtos. Tā vietā cilvēkiem daudz plašāk jāiesaistās būtisku lēmumu pieņemšanā un jāpieņem kolektīvā atbildība, sestdien Eiropas kustības Latvijā organizētajā diskusijā "No idejas līdz realitātei" par jauna sabiedrības līdzdalības modeļa Latvijā ieviešanu sacīja Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras vadītāja Žanete Jaunzeme-Grende.

Viņa norādīja, ka Latvijā ir vērojami "pirmie asni" tam, ka sabiedrība kļūst gatavāka pieņemt kolektīvās atbildības modeli. Tomēr Latvijā arvien uzskatāmi redzams, ka notikumi norit kā multfilmā "Ezītis miglā", skraidot šurp un turp ar ķeselīti rokā un maz ko saprotot, kurp doties. Šo problēmu samazinot, daudzi sarežģīti uzdevumi, piemēram, valsts budžeta veidošana kļūtu vienkāršāks process."Latvijā trūkst inovācijas. Jums smadzenes ir? Tad lietojiet tās," Gremde citēja kādu ārvalstu kolēģi, uzsverot, ka cilvēkiem jāspēj vairāk uzticēties savām spējām.Viņa pastāstīja, ka mūsdienu datorizācijas laikmetā jāsāk laikus domāt, kā cilvēcei attīstīties tālāk. Esot skaidrs, ka "šis resurss jāmeklē kur citur; tas vairs nav mašīnās".Plašam cilvēku lokam savstarpēji uzticoties, būtu iespējams palielināt dažādu jautājumu risināšanas ātrumu un produktivitāti, kļūtu rezultatīvāka komunikācija, rastos inovatīvi un radoši lietu risinājumi. Tas veicinātu lielāka cilvēku skaita iesaistīšanos kopīgo mērķu risināšanā un tiktu veicināta līderu rašanās."Uzticoties sev, mēs varam atklāt savus talantus, tas veicina atbildību pret sevi," sacīja Jaunzeme-Gremde.Savukārt Memoranda padomes vadītāja Valsts kancelejas vadītāja Gunta Veismane īsā uzrunā pauda, ka piecus gadus ilgais laika posms kopš idejas izteikšanas sagatavot memorandu par plašāku sabiedrības iesaistīšanos bijis radošu ideju un nopietnas sagatavošanās ceļš. Pašlaik šajā darbā ir nonākts krustcelēs un nu jāsaprot, kurp virzīties.Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Valdis Dombrovskis ("Jaunais laiks") aicinājis nevalstiskās organizācijas (NVO) izstrādāt jaunu sadarbības memoranda dokumentu. Tiekoties ar nevalstisko organizāciju un Ministru kabineta sadarbības memorandu parakstījušajām NVO, viņš iepriekš norādījis, ka memorandā nepieciešami grozījumi, lai tas atspoguļotu jaunos un aktuālos uzdevumus. Tādēļ Dombrovskis aicinājis NVO izstrādāt jauno dokumenta projektu.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ESEJA

Pilnigi piekritu saj domaj. Nav mums vairs darba tikuma, gaidam lai kads visu izdara.Un Ulmanis ar bij divejadi vertejama personiba. Un tie bij citi laiki, pavisam cita pasaule, visapkart nabadziba. Bet kas tagad mums apkart.?Bagatas valstis, kas 50 gadus krajusas un veidojusas kapitalu.Esam parvertusies par vaimanataju tautu.

pirms 11 gadiem, 2010.06.21 10:09

tievais

Nu jau glābējs uzradies-Liepiņu Dainis,atliek tik ievēlēt.

pirms 11 gadiem, 2010.06.20 13:45

Resnais

Latvieši neko nedarīs, jo Ruk-ruki un kūku ēdāji visu nozags. Vajaġ trešo Ulman, lai izmēž zagļus.

pirms 11 gadiem, 2010.06.20 09:55

Jelgava