Latvija eiro ieviešanā ņem piemērus no Igaunijas 1

Latvijā, tāpat kā Igaunijā, eiro ieviešanas plānā ir paredzēts gan latu un eiro vienlaicīgās apgrozības periods, kad mēnesi varēs vēl norēķināties ar skaidrā naudā pieejamiem latiem, gan periods latu skaidrās naudas nomaiņai pret eiro, gan cenu paralēlās atspoguļošanas periods, gan sabiedrības informēšanas kampaņa, lai nodrošinātu veiksmīgu pāreju uz eiro.

Eiropas Centrālā banka (ECB) un Igaunijas Centrālā banka izdevušas informatīvu bukletu, lai iepazīstinātu Igaunijas iedzīvotājus ar eiro banknošu un monētu dizainu, kā arī iestrādātajiem drošības elementiem. Informatīvais buklets tiks nosūtīts visām Igaunijas mājsaimniecībām. Igaunijas valdība arī apņēmusies mājsaimniecībām izsūtīt kalkulatorus, ar ko būs iespējams pārrēķināt naudas summu no kronām uz eiro. Arī Latvijā apredzēts visām mājsaimniecībām nosūtīt informāciju par pāreju uz eiro.Igaunijas Finanšu ministrija augustā uzsākusi arī kampaņu, lai uzņēmēji neizmantotu pāreju uz eiro cenu palielināšanai. Ministrija izstrādājusi «Godīgu cenu paktu», aicinot uzņēmumus to parakstīt un tādā veidā solot neizmantot pāreju uz eiro mantkārīgos nolūkos. Arī Latvijas Nacionālajā eiro ieviešanas plānā ir paredzēts pastāvīgs cenu monitorings, ko veiktu Patērētāju tiesību aizsardzības centrs, kā arī uzlīmju «Godīgs tirgotājs» piešķiršana tirdzniecības uzņēmumiem par cenu pārrēķinu precizitāti.Kā zināms, Latvijas valdība ir pieņēmusi lēmumu, sasniegt tādu Latvijas tautsaimniecības un finanšu situāciju, ka būtu iespējama Latvijas pievienošanās eiro zonai no 2014.gada 1.janvāra.«Eiro nav pašmērķis. Tas ir līdzeklis, lai palielinātu pievilcību Latvijas ekonomiskajai videi, jo no investoru viedokļa eiro nozīmē lielāku uzticamību, pārliecību par atbilstību ilgtspējīgas ekonomikas kvalitātei. Tas nozīmē pievilcīgākas procentu likmes, aizņemoties valstij, uzņēmumiem un iedzīvotājiem. No uzņēmēju skatu punkta Latvijas iekļūšana eiro zonā dos attīstības perspektīvu un starptautiskās attiecības ar partneriem, kā arī ievērojami lielāku stabilitāti darbībai Latvijā,» norāda eiro projekta vadītāja Latvijā Sanita Bajāre.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vietējais

Nevajag man to eiro. Te ir Latvija! Un Latvijā ir Latvijas lats. Pazaudejot to, Latvija būs pilnīgi anektēta okupēta utt no Eiropas Savienības. Robežas ir vaļā un arī Nato armija ir ievesta. Ar Valdības ziņu un piekrišanu. Dīvaina sagadīšanās, gandrīz ka 1940. gadā.Trūkst tikai represiju. Kaugan nē, arī tādas notiek... Čiganu deportācijas no Francijas un latviešu izbraukšana uz UK un IRL

pirms 11 gadiem, 2010.10.19 17:02

Jelgava