Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Bērnu fonds turpina ziedojumu vākšanu glābējsilītei Zemgalē

Latvijā pašlaik ir sešas glābējsilītes jeb īpašas vietas bērna dzīvībai. Tās devušas iespēju atstātajiem mazuļiem sākt jaunu dzīvi, nonākot mīlošās ģimenēs, kuras savu bērniņu ilgi gaidījušas. 2013.gadā plānots atklāt Valmieras glābējsilīti un raudzīties, kura varētu būt tā Zemgales pilsēta, kur ieviest šī reģiona «Baby Box». Pateicoties Latvijas Bērnu fondam, arī šogad līdz 1.martam visā Latvijā notiek īpaša ziedojumu vākšanas kampaņa projektam «Glābējsilīte – vieta bērna dzīvībai».

Latvijas nākamā glābējsilīte tiks atklāta Vidzemes slimnīcā 2013.gada pavasarī. Tai nepieciešamie līdzekļi ir savākti, pateicoties Latvijas Bērnu fondam, individuālajiem ziedotājiem, Valmieras pašvaldībai un slimnīcai. Tagadējās ziedojumu kampaņas laikā iegūtie līdzekļi tiks izmantoti Zemgales glābējsilītes izveidei, kā arī jau esošo uzturēšanai, skaidro projekta īstenotāji.Glābējsilīte ir īpaša vieta, kur vecāki var anonīmi atstāt savu mazuli. Pie tās nav ne apsardzes, ne novērošanas kameru. Tomēr «Baby Box» ir tikai pats pēdējais variants – ja vecākiem tik tiešām nav citas izejas. Kad mazulis ievietots glābējsilītē, viņš iegūst atradeņa statusu, kas ļauj uzsākt tūlītēju adopcijas procesu. Atradeņa statuss tiek piešķirts, ja glābējsilītē atstātais bērns nav meklēšanā, nav zināmi bērna vecāki, bērnam nav nodarīti miesas bojājumi, kā arī nav nekādas informācijas par bērna identitāti. Bērna bioloģiskie vecāki sešu mēnešu laikā pēc mazuļa ievietošanas glābējsilītē var vērsties bāriņtiesā ar vēlmi atgūt mazuli. Līdz šim īpašas vietas bērna dzīvībai ir Rīgā, Liepājā, Daugavpilī, Ventspilī, Rēzeknē un Madonā. Kopā Latvijas glābējsilītēs atstāti 22 mazuļi.

Pievieno komentāru

Jelgava