«Latvijas Pasts» nākamgad varētu pārtraukt preses piegādi sestdienās 1

Uzņēmums «Latvijas Pasts» (LP) izskata iespēju nacionālos laikrakstus 2011.gadā piegādāt piecas dienas nedēļā - tikai darbdienās. Skaidrība būšot tuvāko mēnešu laikā pēc vienošanās ar izdevējiem. Ja laikraksti turpinās iznākt arī sestdienās, pasta piegāde netikšot pātraukta, teica LP valdes priekšsēdētājs Andris Veiss.

Darba samaksa sestdienās pastniekiem esot augstāka, tomēr preses piegāde esot arī nozīmīgs pasta ienākumu avots.Tikmēr «Neatkarīgā Rīta Avīze» jau nolēmusi pātraukt laikraksta izdošanu sestdienā. «Mūsu lēmums, galvenokārt, saistīts ar LP regulām, kas ir arī citās Eiropas valstīs. Protams, mēs arī skaitam naudu un redzam, ka mazumtirdzniecība ir samazinājusies,» saka «Mediju nams» valdes priekšsēdētājs Armands Puče. Sestienas pielikumu pievienošot laikrakstam piektdienā. To varēs iegādāties visu nedēļas nogali.Savukārt, «Diena» turpinās iznākt arī sestdienās. «Neuzskatu, ka tāda pasta rīcība būtu pareiza. Cilvēkiem prese ir jālasa. Īpaši sestdienās, kad tam iespējams veltīt vairāk laika,» saka «Dienas mediji» galvenais redaktors Guntis Bojārs. Līgumā ar LP esot teikts, ka nākamgad piegāde turpināsies. «Tātad pasts to ir apsolījis,» saka G.Bojārs. Nepieciešamības gadījumā tiks paplašināta «Abonēšanas centra Diena» darbība, lai nodrošinātu preses piegādi.«Latvijas Avīze» sestdienas izdevumu, iespējams, pārcelšot uz pirmdienu. «Valde to vēl nav apsriedusi, tomēr lielākā daļa mūsu lasītāju laikrakstu abonē,» saka «Lauku Avīze» valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis.Zaudējumus, ko rada preses piegāde, LP pašlaik sedz no valsts budžeta. Kamēr valsts piekritīs to dotēt, presi piegādās arī sestdienās, saka A.Veiss.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es

vai tad pastnieki nebutu pelnijusi ari atpusties ka visi stradnieki 2brivdienas nedela.latvijas pasts vispar palicis jau bezkaunigs pret pastniekiem kur skatas valsts vai tad neredz cik lieli objekti ielikti pastniekiem ka tanis noliktajas stundas diena nav iespejams izbraukt parasti ir darbadienas stundas stipri garakas.....un algas stipri mazakas......

pirms 11 gadiem, 2010.09.30 20:35

Jelgava