Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas skolu pedagogi Jelgavā apgūst inovatīvu metodiku sākumskolu skolēnu apmācībā

Otrdien un trešdien Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (ZRKAC) notiek kursi  pedagogiem «MINIPHÄNOMENTA. 52 eksperimenti skolas gaitenim un klases telpai 1.-6. klasei». Nodarbībās un teorētiskās lekcijās 23 pedagogin o 11 Latvijas skolām apgūs nepieciešamās  zināšanas un iemaņas «MINIPHÄNOMENTA» metodikas ieviešanai savā skolā.

52 aizraujoši eksperimenti mācību stundām un starpbrīžiem ir Jelgavas pašvaldības atbalstīta iniciatīva. Metodikas mērķis ir skolēnu iespējami agra iepazīstināšana ar tehnikas norisēm, lai attīstītu viņu pētnieciskās prasmes un veicinātu viņu interesi par dabaszinātnēm. Metodika izstrādāta 1.-6. klašu skolēniem un paredzēta izmantošanai gan mācību stundās, gan starpbrīžos, informē ZRKAC.

Pirmajā kursu dienā pedagogi tiksies ZRKAC Metālapstrādes mācību parkā, kur iemācīsies praktiski uzbūvēt astoņas no 52 eksperimentu stacijām. Otrajā dienā paredzēts iepazīties ar metodikas teorētiskajiem aspektiem.

Vācijā pēc šīs metodikas strādā jau desmit gadus, tur to realizē vairāk nekā 1200 skolas. 2012./2013.mācību gadā tika sākta metodikas ieviešana Latvijā – Jelgavā un tās tuvākajā apkārtnē. Par tās ieviešanu ZRKAC 18.aprīlī saņēma Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas piešķirto Radošuma balvu pašvaldībām. 2013./2014. mācību gadā tiks uzsākta metodikas ieviešana skolās visā Latvijā. 

Pievieno komentāru

Jelgava