Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorcijs varētu tikt dibināts aprīļa vidū; pievienosies arī LLU

Universitātes jauno biedrību - «Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorciju» - varētu nodibināt aprīļa vidū, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta projektu vadītājs Andris Sproģis.

Viņš pastāstīja, ka vairākām augstskolām senāti jau ir devuši piekrišanu organizācijas dibināšanai - RTU, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) un Ventspils Augstskolas. Pārējās trīs augstskolās senātu sēde vēl neesot notikusi, bet tā drīzumā varētu notikt, un, visticamāk, senāti atbalstīs dibināšanu.Sproģis prognozēja, ka konsorcijs varētu tikt nodibināts ap 15.aprīli.Jau ziņots, ka septiņas Latvijas lielākās tehnoloģiskās universitātes un augstskolas februāra beigās parakstīja nodomu protokolu par jaunas biedrības «Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorcijs» dibināšanu.Konsorcija dibināšanas mērķis ir kopīgi sadarboties studiju procesa un zinātniskās darbības kvalitātes paaugstināšanā, kā arī atbalstīt un aizstāvēt inženierzinātņu augstākās izglītības iestāžu intereses.Konsorcija dalībnieki plāno pilnveidot sadarbību doktorantūras un pēcdoktorantūras attīstībā, lai veicinātu mācību procesa sasaisti ar tautsaimniecību efektīvai tehnoloģiju pārnesei un inovācijām, ka arī veikt kopīgas aktivitātes skolēnu piesaistei eksaktajām un inženierzinātnēm.Sproģis akcentē, ka Latvijā, salīdzinot ar citām Eiropas Savienības valstīm, proporcionāli ir vismazākais inženierzinātnēs studējošo skaits no kopējā studentu skaita.Nodomu protokolu parakstīja RTU, RSU, LLU, Latvijas Jūras akadēmija, Ventspils Augstskola, Vidzemes Augstskola un Rēzeknes Augstskola.

Pievieno komentāru

Jelgava