«Latvijas Valsts ceļi»: ceturtā daļa asfalta seguma autoceļu Latvijā ir sabrukuši 2

Viena ceturtā daļa asfalta seguma Latvijas autoceļu ir sabrukuši, trešdien žurnālistiem sacīja Latvijas autoceļu pārvaldītāja "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Ivars Pāže.

"Mēs atzīstam, ka ceturtā daļa asfalta ceļu Latvijā ir sabrukuši," viņš uzsvēra. Pēc Pāžes paskaidrotā, autoceļu sabrukšana saistīta ar finansējuma trūkumu ilgtermiņā.Nereti LVC iekasē līgumos paredzētās soda naudas, kā arī garantijas termiņus un liek būvniekiem iepriekš rekonstruēto autoceļu pārbūvēt, jo jau garantijas laikā pierādās, ka kvalitāte nav tādā līmenī, kā LVC, autoceļa rekonstrukciju pasūtot, bija prasījuši. Pāže gan norādīja, ka garantijas laikā pārbūve notiek "ar lieliem skandāliem".Pēc "Lursoft" informācijas, LVC 2009.gadā strādāja ar 7,404 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 23,6% mazāk nekā 2008.gadā, savukārt LVC peļņa bija 37,4 tūkstoši latu, kas ir pieaugums par 48,6%.LVC izveidots 2004.gada nogalē un pieder valstij. LVC pārvalda valsts autoceļu tīklu, administrē valsts autoceļu tīkla finansējumu un organizē iepirkumus valsts vajadzībām.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Baltaisdainis

Pilnīgi pareizi, Muļķuzemes ceļi ir ***ā ! Par daudz zagļu augstos amatos, katrs grib ierīt treknāku kumosu tā ka ceļiem nekas daudz neatliek.

pirms 10 gadiem, 2010.11.03 19:10

Resnais

Diez kāpēc Lietuvas ceļi ir labāki, ja tur nemaz nav tādas transporta ikgadējās nodevas. Tā ka nevajag te stāstīt par finansu trūkumu.

pirms 10 gadiem, 2010.11.03 17:51

Jelgava