Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Leģionāru atceres pasākumi aizvadīti salīdzinoši mierīgi 2

Leģionāru atceres pasākumi Rīgā un reģionos līdz šim aizvadīti salīdzinoši mierīgi.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Sigita Pildava aģentūrai LETA teica, ka līdz šim reģionos notikušie pasākumi noritējuši bez incidentiem.Kā ziņots, šodien leģionāru piemiņas pasākumi notiek gan Rīgā, gan reģionos - Lestenē, Jelgavā un Liepājā.Kopumā, policijas vērtējumā, 16.marta pasākumi Rīgā noritējuši nedaudz saspringtākā gaisotnē nekā iepriekšējos gadus. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

noriss

Šodien nebija nedz nacionālsociālistu upuru, nedz žīdu holokausta piemiņas diena. Tad kādēļ viņiem ļāva rīkot savu sarīkojumu pie Brīvības pieminekļa šajā dienā un laikā, kad pie Brīvības pieminekļa devās latviešu vecie karavīri? Vai viņi bija nacionālsociālisti? Taču nē, un to ir atzinušas kompetentas starptautiskas organizācijas. Šo leģionāru akciju nekādi nevar dēvēt par atbalsta gājienu vācu nacionālsociālismam, par fašismu nemaz nerunājot, jo tā bija Itālijas ideoloģija. Tātadvispār nebija antifašisma akcijas objekta, nedz arī piemērots laiks tādas rīkošanai. Drīzāk tā bija nevis antifašistu, bet gan padomju okupantu akcija, kas grib atrast kaut kādu iemeslu attaisnot Latvijas okupāciju un latviešu tautai pāri nodarīto divu padomju okupāciju laikā.

Ja žīds Korens pie Brīvības pieminekļa gribēja pieminēt savus bojā gājušos tautiešus, tad viņam vajadzēja pieminēt 5000 Latvijas žīdus, kas tika represēti Baigajā gadā, vai tos savus tautiešus, kurus Staļins pirms kara izdeva saviem toreizējiem sabiedrotajiem un sirdsdraugiem - vācu nacionālsociālistiem -, kad viņi meklēja patvērumu Staļina PSRS. Taču - kā jau teicu, šī nebija holokausta piemiņas diena.

Tātad, pirmkārt, nav attaisnojama citu akciju atļaušana leģionāru akcijas laikā, jo taču pat aklam ir skaidrs, ka antifašistu akcija ir domāta tikai leģionāru akcijas traucēšanai. Bez tam ļaut antifašistiem lietot jaudīgu skaņu tehniku tāpat jau ir leģionāru akcijas traucējums, par kuru, tāpat kā par goda aizskaršanu, kādam vajadzētu nest atbildību - gan tādas atļaujas devējiem, gan arī policistiem, kas kaut ko tādu pieļauj. Par goda aizskaršanu pienākas sods, vai arī gluži vienkārši noraušanās pa purnu. Un, pirmkārt, goda aizskaršana bija leģionāru saukāšana par nacistiem un fašistiem, ko policisti laikam uzskatīja par glaimiem, vai kā? Ja kāds rupji aizskar kādus cilvēkus, tad policistu pienākumos ietilpst tādus normālu cilvēku goda un cieņas aizskārējus aizturēt par huligānismu un dažas dienas paturēt tuptūzī, un kas gan šoreiz bija citādi?

Tāpat man nav saprotams premjera V. Dombrovska aizliegums ministriem apmeklēt šo pasākumu, ja jau kompetentas starptautiskas komisijas jau pirms 60 gadiem bija atzinušas igauņu un latviešu leģionārus par savas tautas un valsts patriotiem un nevis par nacionālsociālistiskiem kara noziedzniekiem. Vai viņš to nezina!? Un ja zina, tad kā var izskaidrot šo aizliegumu, jo tas nu nekādi nav saistīts ar patriotismu vai cieņas izrādīšanu savas valsts vecajiem varonīgajiem karavīriem? Vai viņam tuvāki ir padomju okupanti?

Tad vēl kas - kā šo pasākumu ataino plašsaziņas līdzekļi. Tie cenšas itkā pielīdzināt latviešu karotājus sarkanajā armijā ar latviešu leģionāriem, itkā abas puses būtu cīnījušās par brīvu Latviju. Nu, patiešām smiekli nāk: sarkanā armija cīnījās par brīvu Latviju??? Par ko tā cīnījās, to parādīja Baigais gads un pēckara gadi, bet leģionāri cīnījās zem Latvijas karoga un ar Latvijas valsts vairodziņu uz piedurknes, un viņi zināja, ka uzvaras gadījumā Latvija būs brīva valsts. Vismaz viņiem to solīja, un tas tomēr bija nopietns solījums.

pirms 7 gadiem, 2013.03.17 09:27

Jelgava