Lielākās algas Latvijā saņem baņķieri 3

Finanšu un apdrošināšanas jomā strādājošie saņem divas reizes lielāku algu nekā izglītības nozares darbinieki, bet trīskārt lielāku par to, ko nopelna viesnīcu un restorānu biznesā nodarbinātie.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka šā gada jūnijā finanšu un apdrošināšanas sabiedrībās strādājošo vidējā neto darba samaksa, tas ir, alga pēc nodokļu nomaksas bijusi 630 lati, savukārt skolotāji, bērnudārzu audzinātājas vai citi izglītības nozarē strādājošie uz rokas saņēmuši vidēji 292 latus. Viesnīcās un kafejnīcās strādājošie - tikai 208 latus mēnesī, raksta laikraksts «Neatkarīgā».«SEB bankas» makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis norādījis, ka tik krasa atalgojumu atšķirība starp nozarēm vērojama tāpēc, ka, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas sektorā, iespējams, ir liels aplokšņu algu īpatsvars, savukārt bankās vispār tāda nav. Turklāt finanšu nozares uzņēmumos lielākā daļa darbinieku ir augsta līmeņa speciālisti un tādēļ arī vidējās algas ir augstākas.Lielāko algas samazinājumu šā gada februārī salīdzinājumā ar 2008.gada decembri piedzīvojusi izglītības nozare – vidējai algai samazinoties par 37,6%. Banku un apdrošināšanas sektorā vidējā atalgojuma samazinājums bijis 22%. Izmitināšanas un ēdināšanas nozarē algu kritums bijis 7,3%. Vidēji valstī šajā laikā – aptuveni 19% apjomā.Nelielu algu pieaugumu Latvijā «SEB bankas» eksperts prognozē nākamgad. Igaunijā, kurā vidējā darba samaksa ir augstākā starp Baltijas valstīm, algu kāpums jau ir atsācies. Latvijā un Lietuvā vidējā alga šogad turpinājusi samazināties – attiecīgi par 6,3% un 5,4% salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusi.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

lasmukss

Te jau ir tie joki-nekādi nevaram saprast,kur tik morāli un fiziski slima sabiedrība!Nu lūk-kā tiek novērtēti speciālisti!Skolotāji un mediķi jau izdzīvos ar entuziasmu,bet,lai no tautas naudiņu izdabūtu-tur jau vajag gudrāku galvu.

pirms 11 gadiem, 2010.10.08 17:37

bērnudārzs

Oho, kurā tad nu bērnudārzā audzinātāja saņem uz rokas 292 Ls. Nez kāpēc es saņemu +/- 180 Ls !!!!!!!!!!! Konkrēta tautas dezinformācija

pirms 11 gadiem, 2010.10.08 14:21

Resnais

Diez kādās skalās mērāma profesionalitāte? Manuprāt arī skolotāji un pavāri savā amatā ir augsta līmeņa speciālisti. Tāpat skolotāji diez vai saņem aploksnē. Tagad skaidrs, kur paliek 6 santīmi par bilances apskati :D

pirms 11 gadiem, 2010.10.08 11:51

Jelgava